Давайте розбиратися в суті питання (роз’яснення для Інтера)

Дата: 24.03.2016 Переглядів: 371

23 березня в сюжеті телеканалу “Інтер” у випуску новин “Подробиці” журналіст Олена Мітясова поставила під сумнів виконання державної програми протезування за кордоном постраждалих бійців  виробами підвищеної функціональності, які відсутні в Україні.

– “Нет больных, нет программы. Почему Минсоцполитики сэкономило на протезировании бойцов АТО и куда пошли выделенные 150 млн. грн” (цитата), – такими питаннями переймається автор сюжету.

Шкода, що журналісти відомих каналів не тільки не допомагають поширювати серед учасників АТО та їх близьких інформацію про державні програми для учасників АТО, а ще й шукають сенсації, натякаючи на нецільове використання коштів державним органом влади, або дають незрозумілі поради.

Саша с журналистАвтор сюжету  веде розмову з бійцем АТО Олександром Піддубним, який отримав багатофункціональний біонічний протез руки останнього покоління в Італії. Разом з тим, почувши інформацію, що Службою у 2015 році було організовано протезування за кордоном багатофункціональними протезами 11 учасникам АТО, не зовсім розбираючись в суті питання, обурюється: “Но на самом деле нуждающихся в такой помощи военнослужащих было 150 человек!” (пряма мова).

Пояснюємо. Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції неодноразово інформувала, що процедура забезпечення учасників антитерористичної операції протезуванням та ортезуванням виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, визначена постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 518.

Учасники антитерористичної операції забезпечуються протезуванням через структурні підрозділи соціального захисту населення. За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Службу.

Служба організувала та забезпечила протезування за кордоном у 2015 році всім учасникам АТО, які фізіологічно були готові до його здійснення (які завершили лікування, яким здійснено первинне протезування).

Державним бюджетом України у 2015 та 2016 роках на протезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні передбачено по 150,0 млн гривень.

У минулому 2015 році було забезпечено протезуванням в Україні 160 учасників антитерористичної операції. У тому числі, Службою у 2015 році було організовано протезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, 11 учасникам АТО у Німеччині (“Otto Bock”) та в Італії (“Сorpora”).

У зв’язку з тим, що не всі учасники антитерористичної операції фізіологічно були готові до здійснення протезування, Служба ініціювала внесення змін щодо перерозподілу коштів, які не будуть використані за бюджетною програмою, на Фонд соціального захисту інвалідів, для забезпечення протезуванням в межах країни.

ШевченкоСуть питання  журналісту було роз’яснено першим заступником Міністра соціальної політики Василем Шевченком та начальником профільного відділу Служби Олексієм Мохою. Про сам же процес протезування за кордоном докладно розповів учасник АТО Олександр Піддубний.

На сьогодні, за даними моніторингу, розпочато протезування в Україні 49 учасникам АТО, перебувають на лікуванні та/або потребують здійснення первинного протезування 82 чоловіка. Забезпечено протезуванням 179 осіб. Протягом 2016 року Службою планується здійснити складне протезування за кордоном орієнтовно 35-38 учасників антитерористичної операції. На сьогодні практично готові до протезування три учасника антитерористичної операції, рішення по яким буде прийнято на найближчому засіданні експертної групи Служби.

Про те, як пораненому учаснику АТО можна допомогти за державною програмою протезування, можна дізнатися на сайті Служби в рубриці “Дорожні карти”.

Таким чином, незважаючи на певні складнощі і неузгодженості законодавчих актів, Служба організувала та забезпечила протезування за кордоном всім учасникам АТО, які фізіологічно були готові до його здійснення (які завершили лікування, яким здійснено первинне протезування).

Служба завжди вдячна засобам масової інформації за правдиве та об’єктивне  висвітлення інформації, що сприятиме поверненню кожного постраждалого бійця до мирного життя. Ми відкриті до спілкування.

До речі, запрошуємо журналіста телеканалу “Інтер” Олену Мітясову 29  березня на брифінг для представників ЗМІ за участю керівництва Служби (брифінг розпочнеться о 13-40 за адресою: м. Київ, вул.. Інститутська, 7, приміщення клубу Кабміну).