ДОРОЖНЯ КАРТА щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

Дата: 26.02.2018 Переглядів: 8595

Санаторно-курортне лікування постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції

Нормативні акти: Закон України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням“.

Суб’єкт надання пільги: учасники антитерористичної операції та особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни) та постраждалі учасники Революції Гідності (далі – особи).

Умови отримання пільги (послуги): перебувати на обліку в органі соціального захисту населення за

 • зареєстрованим місцем проживання;
 • фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Забезпечення путівками осіб, здійснюється згідно з договорами, укладеними між органом соціального захисту населення, особою (або законний представник) та санаторно-курортним закладом.

Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Особам з інвалідністю внаслідок війни компенсується вартість проїзду до санаторно-курортного закладу та назад.

Крім того, особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на виплату грошової компенсації замість путівки на санаторно-курортне лікування.

Підстава для одержання пільги (послуги): право, передбачене Законом України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”, на одержання пільги на санаторно-курортне лікування.

 Перелік документів, необхідних для отримання пільги (послуги), а також вимог до них:

 • заява;
 • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о (надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) для одержання путівки на санаторно-курортне лікування або оздоровлення до санаторію-профілакторію);
 • копію посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни або постраждалого учасника Революції Гідності;
 • копії військового квитка (за наявності) та документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції (для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни).

Таким документом може бути один із таких:

 • наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення керівництвом антитерористичної операції особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
 • довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413;
 • рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
 • довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
 • витяг із протоколу засідання центральної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання пільги (послуги): особа або її законний представник подає документи до органу соціального захисту населення. Під час подання копій посвідчень надаються їх оригінали для огляду.

У разі неможливості надати один із документів про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, особисто орган соціального захисту населення може надіслати до Служби запит для отримання інформації з Єдиного державного реєстру учасників АТО щодо встановлення таким особам статусу учасника бойових дій.

Платність або безоплатність пільги (послуги): безоплатно в межах встановленої граничної вартості путівки, встановленої наказом Мінсоцполітики на відповідний рік.

За бажанням особи, їй можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати їх вартості санаторно-курортному закладу за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Строк надання пільги (послуги):

 • учасників бойових дій — не частіше ніж один раз на рік строком
  на 18-21 день;
 • осіб з інвалідністю внаслідок війни — позачергово щороку строком
  на 18-21 день;
 • осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:
 • I та II груп — до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
 • III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
 • постраждалих учасників Революції Гідності — не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
 • учасників війни — не частіше ніж один раз на два роки строком
  на 18-21 день.

Перелік підстав для відмови у наданні пільги (послуги): не можуть бути забезпеченими особи, зазначені у відповідних порядках, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, та від 27.04.2011 № 446, зокрема ветерани війни, які не є учасниками антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, а також військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та деяких інших осіб і членів їх сімей.

Результат надання пільги (послуги): учасники антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни) та постраждалі учасники Революції Гідності отримують санаторно-курортне лікування в обраному ним санаторно-курортному закладі.

 Додаткова інформація.

 • За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.
 • Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Контактні телефони, електронна адреса, посада та ПІБ посадової особи, з якою можливо вирішити проблемні питання:

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, відділ забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації.

Прізвище, ім’я по батькові Посада Робочі контакти
Моха Олексій Юрійович начальник відділу

тел. 281-08-49;

тел./факс. 281-08-39.

E-mail:dsiv_pilga@ukr.net,

dsiv_pilga@dsvv.gov.ua

Шамраєва Ірина Михайлівна заступник начальника відділу
Штефанюк Андрій Миколайович головний спеціаліст
Шульга Ірина Леонідівна головний спеціаліст
Апаракін Олег Станіславович головний спеціаліст

Контактні дані структурних підрозділів соціального захисту населення облдержадміністрацій

З орієнтовним переліком санаторно-курортних закладів можна ознайомитись за посиланням:http://dsvv.gov.ua/vidpovidi/sanatorno-kurortne-likuvannya.

Звертаємо увагу, що вказані Вами персональні дані не підлягають розголошенню і використовуються відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”