Коментар Служби щодо поширення інформації у ЗМІ про хакерську атаку на сервер Служби з метою заволодіння персональними даними учасників АТО

Дата: 18.11.2017 Переглядів: 255

У ЗМІ активно поширюється інформація про хакерську атаку на сервери Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в результаті якої невідомі нібито отримали персональні дані учасників АТО в одній із областей України.

За попередніми даними, зловмисники заволоділи інформацією, яка була наявна в обласному громадському об’єднанні учасників АТО.  Вищезазначена інформація надавалась самими учасниками АТО для вирішення питань їх соціального захисту в області.

Наразі, відповідними правоохоронними органами та Службою здійснюються заходи щодо з’ясування обставин цієї ситуації, а також інформації, яка стала відома хакерам.

У Службі створено та функціонує Єдиний реєстр учасників антитерористичної операції. Інформація у Реєстрі є конфіденційною, а відтак – закритою, доступу до нього немає з WEB (Інтернет) порталу фізично та із загальної мережі Служби. Доступ до Реєстру має обмежене коло фахівців Служби відповідно до своїх посадових обов’язків.

Структура комп’ютерної мережі у Службі побудована за принципом ідентифікації особи, що унеможливлює доступ інших осіб.

Враховуючи вищевикладене, витоку інформації щодо персональних даних учасників АТО, якою володіє Служба, не було.

Закликаємо учасників антитерористичної операції бути пильними та не передавати свої персональні дані третім особам.