Міжнародна співпраця Коростенського Центру СПР дає результати

Дата: 11.12.2015 Переглядів: 271

Центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростеня, що знаходиться в підпорядкуванні Державної служби в справах ветеранів війни та учасників АТО з січня 2015 року – заклад у Житомирській області, який працює за різними напрямками для всіх вікових категорій населення, які проживають на радіаційно-забрудненій території.

Одним з пріоритетних напрямків закладу є співпраця з міжнародними організаціями як урядовими так і громадськими.

ЦСПР населення та громадське об’єднання “Центр розвитку громади” сприяють оздоровленню дітей міста та району у Великобританії. Завдяки плідній співпраці Центру з британською благодійною організацією щороку оздоровлюється близько 100-150 дітей м. Коростеня та Коростенського району. На сьогоднішній день це близько 1000 осіб, починаючи з 2009 року. Цей рік також не був винятком. За період з лютого по серпень 2015 року, завдяки нашим партнерам з Великобританії, мали можливість оздоровитись 105 дітей у 9 філіях цієї організації та провести надзвичайно чудові канікули. Із даної кількості- 11 дітей з сімей учасників АТО та 1 дитина з сім’ї вимушених переселенців. У наступні роки також планується оздоровлення дітей даних категорій населення.

DSC04323Окрім оздоровлення, діти отримують масу незабутніх вражень від поїздок у визначні місця країни, яка багата не тільки на древні традиції, а й на чуйних, доброзичливих людей, які надають таку прекрасну можливість для наших вихованців. Надзвичайно важливо відмітити те, що крім оздоровлення, у них покращуються іншомовні вміння та навички, збагачується словниковий запас англійської мови, розширюється світогляд про культурні реалії країни, яка багата на звичаї та традиції, і поруч з тим і самі діти роблять певний внесок в обмін культур, стають малими посланцями нашої – української культури, знайомлять британців з національними та духовними цінностями нашого народу.

PENTAX Image

А ще, проживаючи в британських сім’ях, діти налагоджують дружні стосунки не тільки з своїми ровесниками, а й спілкуються сім’ями після повернення з-за кордону і підтримують ці зв’язки й надалі. Наприкінці оздоровчого періоду було проведено підсумкову зустріч з представниками кожної групи, яка перебувала на оздоровленні у Великобританії. На захід були запрошені не тільки керівники груп, батьки та діти, а й представники британської благодійної організації. Приємно бачити щасливі, усміхнені обличчя дітей та батьків, які приходять у наш заклад після поїздки, і усвідомлювати той факт, що все це робиться задля наших дітей, і що наша праця не минає безслідно. Присутні із захопленням і вдячністю розповідають про свої враження від перебування за рубежем і мріють ще не один раз відвідати цю чудову країну, щоб ще раз пережити ці незабутні враження.

А нам, спеціалістам Центру, небайдужа доля дітей, які проживають на території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, адже відомо, що людські трагедії не мають часу давності. Ми намагаємося підтримувати наші дружні партнерські стосунки з даною благодійною організацією і щиро вдячні засновникам, організаторам та волонтерам програми, Голові опікунської ради організації, головному виконавчому директору, головам філій, приймаючим родинам, директору Центру СПР, голові ГО “Центр розвитку громади” та лідерам груп дітей.

Тільки завдяки спільним зусиллям та невичерпній енергії цих небайдужих людей, які знаходять час та способи для вирішення різноманітних проблем, беруть на себе відповідальність за життя і здоров’я дітей та надають їм таку прекрасну можливість для оздоровлення за межами країни.

Повідомляє Віра Гис- координатор міжнародних програм та проектів Центру СПР м. Коростень