Об’єднання дає силу

Дата: 18.05.2016 Переглядів: 219

«Об’єднання у групи здатне змінити долі людей»!

З таким гаслом соціальний педагог Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи  м. Коростень Вікторія Обиход виявила бажання створити групу само- і взаємодопомоги «Гуртом легше» для учасників антитерористичної операції. Першим поштовхом до організації саме такої групи сприяло отримання Сертифікату 5 Всеукраїнської школи самодопомоги, що засвідчує успішне завершення курсу. Тепер соціальний педагог володіє теоретичними та практичними навичками організації таких груп.

Va0S8m9p9I015 травня 2016 року у дружній атмосфері відбулась вже 5-а зустріч учасників АТО та соціального педагога  групи само- і взаємодопомоги «Гуртом легше» в Центрі соціально-психологічної реабілітації. Учасники групи прагнуть поділитися інформацією, роздумами, досвідом, підтримати один одного і просто поспілкуватися, знайти нових друзів, які теж пережили схожі життєві ситуації. Вони зіштовхнулися з проблемою адаптації до мирного життя після повернення із зони АТО. Тому зустрівшись, учасники АТО обговорюють питання, які їх турбують: отримання пільг (статус учасника бойових дій, оздоровлення, земельні ділянки, стоматологічні послуги, навчання, безкоштовний проїзд та ін.), безкоштовні послуги психолога і юрисконсульта, святкування Дня захисника Вітчизни, дозвілля для учасників АТО та інші питання. Учасники антитерористичної операції  виявили неабиякий до групової взаємодії та своїми власними зусиллями стимулюють  один одного до саморозвитку, поліпшення життєвих обставин.

У свою чергу соціальний педагог Центру соціально-психологічної реабілітації виконує важливу координуючу роль у функціонуванні такої групи, адже вона допомагає учасникам АТО  насамперед об’єднатися, здійснює пошук учасників, проводить тренінги та використовує в роботі з цією категорією клієнтів спеціально розроблені бесіди, заняття та вправи, спрямовані на поліпшення емоційного стану кожного з членів групи та налагодження відносин між учасниками АТО, до кожної зустрічі групи готує важливу та цікаву інформацію, роздатковий матеріал та електронні книжки.

Важливо відмітити, що будучи учасником такої групи можна отримати потрібну інформацію, поділитися ідеями та вибудувати свою стратегію по вирішенню  певних проблем, отримати підтримку від інших, хто має схожі проблеми, розповісти про свій досвід та знання, отримати пораду експертів, які також приймають участь в роботі групи, нормалізувати свої відчуття, врешті гарно провести час.

Соціальний педагог, психолог  та юрисконсульт надають корисну інформацію  учасникам АТО, для яких завжди відкриті двері у Коростенському центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Передає фахівець  зі звязків з громадскістю та пресою Паламарчук Л.М.