Президент впевнений, що всі добровольчі батальйони доєднаються до лав захисників Батьківщини під єдиним командуванням

Дата: 05.05.2015 Переглядів: 135

Президент Петро Порошенко зазначив, що продовжується інтеграція добровольчих підрозділів до лав силових структур, щоб існувало єдине командування, і влада не дасть розкачати ситуацію навколо цього процесу і створити внутрішній конфлікт.

Глава держави в інтерв’ю телеканалу «СТБ» наголосив, що добровольці і волонтери відіграли надзвичайно важливу роль на початковому етапі війни, коли Україна фактично не мала своїх Збройних Сил. «Вони взяли на себе перший удар. Це унікальне українське явище – волонтери та добровольці», – сказав Петро Порошенко.

Говорячи про волонтерський десант в Міністерстві оборони, Президент відзначив, що, завдяки діям волонтерів, реформування Міністерства оборони відбулось швидше за інші міністерства, значно більш ефективно використовуються кошти бюджету, і сьогодні український воїн йде до війська добре нагодованим, екіпірованим та медично захищеним. «Я дуже вдячний українським волонтерам. Вони підставляють своє плече там, де бюрократична мащина працює недостатньо ефективно», – сказав Президент.

Щодо добровольців, Глава держави зазначив: «Щоб забезпечити єдине і ефективне командування і координацію дій всіх військових підрозділів, було запропоновано кожному влитися до лав ЗСУ, Нацгвардії, підрозділів МВС». За його словами, ця програма реалізована. «Славетні добровольчі підрозділи «Азова», «Дніпра-1», «Київ-1» та інші інтегровані кожен до відповідного силового чи оборонного підрозділу і дуже ефективно виконують завдання, яке ставиться командуванням», – сказав Президент.

«Залишився один підрозділ. Я вважаю, що процес відбувався дуже позитивно. Дуже вдячний народному депутату Дмитру Ярошу, який декілька тижнів тому став радником на громадських засадах начальника Генерального штабу, і розпочався процес інтеграції. Я впевнений, що він буде продовжений», – сказав Президент про ситуацію навколо Добровольчого українського комплексу (ДУК) «Правий сектор».

Глава держави наголосив на тому, що буде відновлено єдине командування. «Бійці мають право прийняти те рішення, яке вони вважають за необхідне – до Збройних Сил, до Нацгвардії або до МВС, або, якщо ні, – ставиться питання щодо резерву. Вибір залишається за тими хлопцями, які героїчно захищали Батьківщину», – наголосив Президент, додавши, що це буде предметом його прискіпливої уваги.