Питання надання статусу УБД “добровольцям”

Дата: 16.09.2016 Переглядів: 357

Як “добровольцю” отримати статус учасника бойових дій? З таким питанням  журналіст телеканалу “ZIK” звернулася до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

kuchuk_zikУ програмі “Перші про головне” , яка вийшла в ефір 15.09.2016, взяв участь заступник директора Департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками антитерористичної операції Руслан Кучук. Фахівець пояснив, що на сьогодні законодавчо врегульовано надання статусу УБД особам, добровольчі формування яких увійшли до складу Збройних Сил України, інших “силових” відомств.

Позитивно вирішити питання, – додав далі в інтерв’ю Р. Кучук,  – можливо шляхом внесення відповідних змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, доповнивши статтю 6 Закону наступним пунктом: “особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів”.

Служба неодноразово підіймала таке важливе питання для добровольців, які мужньо і самовіддано захищають східні рубежі нашої країни, і готова, у разі прийняття нормативно-правового акту, спрямованого на розв’язання вказаного питання, забезпечити оперативне його опрацювання.