Сектор Служби у Кіровоградській області: Презентація посібника з психологічної підготовки військових

Дата: 16.12.2015 Переглядів: 585

16 грудня у Кіровоградському прес-клубі відбулася презентація посібника з психологічної підготовки військових.

_MG_7803Посібник «Тренінги для психологічної підготовки та адаптації військових до бойових дій» – є першою частиною авторської програми психологічного супроводу військових ЗСУ на етапі підготовки до участі в бойових діях.

Метою видання є методичне сприяння професійній діяльності військових психологів, фахівців медико-психологічних та кризових психологічних служб. Тренінги як метод та форма давно стали пріоритетним інструментом організації навчання професіоналів різних галузей професійної діяльності.

Автори посібника – фахівці-психологи:
– Андрій Григорович Фоменко, інструктор психолог Центру медико психологічної реабілітації «КОМ-ПАС», старший викладач кафедри соціальних та економічних наук Кіровоградського інституту МАУП, науковий кореспондент інституту психології Г.С. Костюка НАПН України, автор посібника та публікацій в галузі педагогічної психології та психології управління.
– Ганна Михайлівна Колева – керівник Кіровоградського осередку ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», керівник Центру медико психологічної реабілітації «КОМ-ПАС» на базі Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни, практикуючий психолог.
– Геннадій Петрович Сябренко – головний лікар Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни, кандидат медичних наук, медичний психолог.

Автори посібника опрацювали програму тренінгів з урахуванням запитів офіцерів по роботі з особовим складом кількох військових частин. Запропоновані програмою психологічні техніки можуть бути застосовані офіцерами без профільної психологічної освіти в процесі виховних заходів та тактико-спеціальної підготовки. Апробація програми здійснена психологами-інструкторами на базі 3-го окремого полку спеціального призначення, за участю психологічної служби частини. Протягом другого півріччя 2015 року програма є стрижневим елементом діяльності психологічного десанту «КОМ-ПАС», що працює з військовими в зоні проведення антитерористичної операції.

Матеріали тренінгів укладено в тематичні блоки, які відповідають двом етапам:
• Тренінги з мобілізованими, що впроваджуються на етапі їх адаптації до умов військової служби.
• Тренінги з військовослужбовцями перед виїздом до зони військового конфлікту.

В другому блоці тренінгів військові мають засвоїти низку психологічних прийомів та практик, що сприятимуть їх самоорганізації та саморегуляції в зоні бойових дій, а також матимуть ключове значення в процесі реабілітації по поверненню до мирного життя.

IMG_7884«Цей посібник, ще одна наша перемога на фронті психологічної підготовки та реабілітації. Це ще один внесок, який ми робимо в перемогу України. Це логічний, послідовний стрімкий розвиток від волонтерської психологічної допомоги до створення системи підготовки військових», – так анонсувала посібник одна з авторів програми, Ганна Колева.