СЛУЖБА ІНФОРМУЄ ТА РОЗ’ЯСНЮЄ (щодо змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій)

Дата: 19.03.2015 Переглядів: 647

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 р. № 104 “Про внесення змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”, змінено повноваження міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, та відповідних відомчих комісій силових структур.

Відтепер встановлювати статус учасника бойових дій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та працівникам Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, будуть відомчі комісії, що створені в кожному з цих міністерств та інших державних органів.

Інформація про відомчі комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій

Міжвідомча комісія буде розглядати питання щодо встановлення статусу учасника бойових дій працівникам цивільних підприємств, установ та організацій, а також спірні питання (які потребують міжвідомчого врегулювання) стосовно військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників вищезазначених силових структур.

Вказані зміни до порядку надання статусу учасника бойових дій значно скоротять строки прийняття відповідних рішень, а, від так, і прискорять отримання належних учасникам бойових дій пільг та переваг.

Крім того, відомчі комісії силових структур та міжвідомча комісія отримали повноваження щодо позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, стосовно яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції, виявлення факту підробки документів чи подання недостовірних даних про особу або ж у разі подання особою заяви про позбавлення її статусу учасника бойових дій.

Також суттєво відзначити, що працівникам цивільних підприємств, установ та організацій, яким міжвідомча комісія встановить статус учасника бойових дій, відповідні посвідчення будуть видаватися Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. З цією метою Служба встановленим порядком замовила бланки посвідчень учасника бойових дій.

1нформац1я про порядок надання статусу учасника бойових дій прац1вникам підприємств