«Буде внесено законодавчу пропозицію щодо внесення змін до статуту ЗСУ відносно обов’язкового введення посади гінеколога-акушера у військових госпіталях», – Ірина Фріз

Дата: 20.06.2019 Переглядів: 48

Про це йшлося під час зустрічі Міністра у справах ветеранів України  Ірини Фріз та заступниці Міністра Оксана Гаврилюк з представницями ГО «Жіночий ветеранський рух» та Галиною Скіпальською – керівником Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров‘я», щодо обговорення створення системи надання послуг з психосоціальної реабілітації та медичної допомоги жінкам-військовим та жінкам-ветеранкам.

Під час зустрічі було обговорено міністерські проєкти по наданню психосоціальної реабілітації та систему надання медичних послуг для ветеранів. Також приділили увагу питанням розробки методики для налагодження стратегічної комунікації ветеранками та громадами, залучення до активної діяльності в регіонах.

«Одним із пріоритетів є надання якісних акушерських та гінекологічних послуг для жінок військових, що знаходяться на передовій. У рамках діяльності платформи «Безпека. Жінки. Мир» буде внесено законодавчу пропозицію щодо внесення змін до статуту ЗСУ відносно обов’язкового введення посади гінеколога-акушера у військових госпіталях», – зазначила Ірина Фріз.

У свою чергу, Галина Скіпальська розповіла про проєкти з надання психосоціальної допомоги жінкам. За її словами, Благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров‘я» разом із Фондом Народонаселення ООН було відкрито 2 центри з надання психосоціальної адаптації та 9 притулків для надання психосоціальної допомоги жінкам. Зараз працюють 49 мобільних бригад у 14 областях України, які надають таку допомогу.

Під час зустрічі йшлося також про те, що проблемою є й необізнаність щодо наявності центрів по психосоціальній адаптації в тому чи іншому місті, регіоні.

«Тому ми маємо об’єднати зусилля для проведення інформаційних заходів, які будуть спрямовані на розповсюдження відомостей про медичні та психосоціальні послуги для ветеранів, а також про центри, в яких ветерани можуть отримати допомогу», – наголосила Ірина Фріз.

Представницям «Жіночого ветеранського руху» було запропоновано долучитись до експертної ради з питань психосоціальної адаптації при Міністерстві у справах ветеранів, яку очолює заступник міністра Оксана Гаврилюк, та сформувати підгрупу з питань реабілітації жінок-ветеранок.

Про це повідомляється на сайті Мінветеранів