Плідна поїздка ветеранів війни на Слобожанщину

Дата: 22.10.2015 Переглядів: 183

Відповідно до плану роботи, в період з 12 по 15 жовтня поточного року, делегація Всеукраїнської Спілки ветеранів війни відвідала  м. Харків та взяла участь у заходах, присвячених 60-річчю створення Харківського комітету ветеранів війни та Дню захисникаУкраїни.

У складі делегації було 22 представника організацій ВСВВ з м. Києва, Київської, Закарпатської, Сумської, Черкаської областей та 5 активістів Словацького Союзу борців-антифашистів. Серед членів делегації були ветерани Другої Світової війни, учасники бойових дій у В’єтнамі, Афганістані, Анголі, Ефіопії, миротворці.

13 жовтня делегація взяла участь у Міжнародному круглому столі          з проблем соціального захисту ветеранів та розвитку волонтерського руху      і в урочистому зібранні, присвяченому 60-річчю Харківської обласної організації ветеранів війни (голова – Конюшенко П.О.). Після завершення офіційної частини Слобожанський Академічний ансамбль пісні і танцю презентував для ветеранів великий святковий концерт.

Ветерани-миротворці делегації взяли участь в урочистих заходах Клубу юних миротворців, присвячених 70-річчю ООН. Також в цей день делегація відвідала місцеве кладовище і поклала квіти на Алеї Героїв до могили Героя Радянського Союзу, генерал-майора Остащенка С.М., який понад 20 років очолював Харківську організацію ветеранів війни.         

14 жовтня, в День захисника України, члени делегація, разом з очільниками Харківщини, взяли участь  в  урочистій церемонії покладання вінків та квітів до Меморіального комплексу загиблим воїнам   у роки Другої Світової війни.

Цього ж дня на Меморіальному комплексі “Висота Маршала Конєва” відбулися урочисті заходи, присвячені Дню захисника України за участю представників різних поколінь з Харкова та Дергачівського району. Зокрема, відбулося відкриття нової ексозиції, присвяченої слобожанцям – героям АТО в музеї, пройшов мітинг та концерт.

Змістовними були виступи під час мітингу керівників області та Дергачівського району, керівника делегації ветеранів першого заступника Голови ВСВВ Шамрая Віктора Івановича.

Після мітингу особовий склад оркестру та роти почесної варти Національної Гвардії України порадували учасників заходів показовими виступами, пригостили ветеранів війни смачним козацьким  кулішем.                                                                                                                                                                                                                             

Далі делегація разом з харківськими ветеранами відвідала  с. Соколове, де ознайомилась з експозицією музею бойового братерства радянських і чехословацьких воїнів в роки Другої світової війни. Всі ветерани, зокрема і іноземні – члени делегації звернули увагу на те, що в Харківській області представники місцевої влади від області до села приділяють належну увагу питанням соціального захисту ветеранів і патріотичному вихованню молоді на кращих традиціях старших поколінь.

Поїздка делегації до Харкова значною мірою сприяла отриманню нових вражень, обміну досвідом ветеранської роботи і розвитку міжнародного ветеранського співробітництва.