До Дня Організації Об’єднаних Націй

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 138

69 років тому, 24 жовтня 1945 року вступив в силу Статут ООН, який починається з легендарної фрази «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань..». Цей день відзначається як День Організації Об’єднаних Націй.

23 жовтня у приміщенні Киівського міського палацу ветеранів відбувся круглий стіл ветеранів миротворчих операцій ООН на тему: “Зусилля України в боротьбі за мир”.

З вступним словом виступив перший заступник Голови Всеукраїнської спілки учасників війни Шамрай В. І., який представив учасників і гостей, порядок денний. Генерал Попович В. В. в своїй доповіді “Україна – засновник ООН. Боротьба за мир незалежної держави” зосередив увагу присутніх на ролі нашої держави у світовій миротворчості. Щамрай В. І. зачитав привітання учасникам круглого столу від Представництва ООН в Україні, Міністерства оборони України, КМДА, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Виступаючі учасники підкреслювали роль вітчизняних миротворців у миротворчих місіях ООН, які діють сьогодні у 10 країнах світу, найбільший контингент яких знаходиться у Ліберії. Говорячи про сучасну воєнну-політичну ситуацію на сході України, виступаючи підкреслювали роль волонтерів у забезпеченні здійснення антитерористичної операції.

Із представниками неурядових волонтерських організацій спілкувався представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Кириленко С. В.

Наприкінці засідання учасниками було одностайно прийнято резолюцію, в якій відмічено, що “Генеральна Асамблея ООН підтримала резолюцію 68/262, яка наголошує на підтримці ООН суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів…”