Ініціативи Служби у міжнародному співробітництві

Дата: 09.09.2015 Переглядів: 91

В рамках співробітництва з іноземними партнерами Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції продовжує ініціативну роботу щодо активізації участі в програмах США і НАТО, спрямованих на допомогу постраждалим учасникам АТО шляхом об’єднання зусиль всіх учасників перспективних міжнародних проектів.

З цією метою 9 вересня 2015 відбулась робоча зустріч відповідальних за розвиток міжнародного співробітництва Служби з Вільямом Шрайбером – радником КМДА з міжнародних проектів та Василем Литвинчуком – керівником проекту NSPA в Україні (Агенція НАТО з забезпечення).

Службою запропоновано розглянути можливість залучення спільних сил і засобів сторін в запланованих короткострокових проектах, мета яких полягає в створенні ґрунтовної основи для реалізації головних завдань Державної служби щодо вирішення ключових проблем учасників бойових дій.

Особливість зазначеної ініціативи полягає в тому, щоб на платформі Служби та вітчизняних  громадських організацій створити дієвий механізм, який дозволить здійснювати адресну допомогу кожному учаснику АТО за рахунок бюджетних видатків у рамках виконання існуючих та перспективних державних програм. Зокрема, запровадження такого координаційно-інформаційного органу дозволить учаснику АТО значно полегшити та скоротити шлях до отримання усього комплексу соціальної допомоги, передбаченої нормативно-правовими актами, та водночас вирішувати найбільш гостру проблему – набуття довіри до державних інституцій.

Кожен з представників сторін підтвердив готовність сприяти запропонованим Державною службою ініціативам та в найкоротші терміни надати відповідні пропозиції щодо їх практичної реалізації.