Іванківській центр соціально-психологічної реабілітації звітує про діяльність

Дата: 01.09.2015 Переглядів: 411

В Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (ЦСПР) налагоджено соціальний супровід бійців з Іванківського району та їх сімей з метою моніторингу місцеперебування, стану здоров’я та потреб бійців, вчасного надання допомоги, підтримки нормального психологічного стану. Налагоджено співпрацю також зі Спілкою ветеранів Афганістану Іванківського району, представники якої постійно допомагають проводити інформаційно-роз’яснювальну та адаптаційну роботу з учасниками АТО і їх сім’ями. Інформація про проведені заходи висвітлюється на сайтах ЦСПР, Іванківської РДА та районної ради, у районній газеті «Трибуна праці» та газеті ЦСПР «Голос довіри».

Практичними психологами проводиться індивідуальне психологічне консультування бійців АТО та членів їх сімей, переселенців із зони бойових дій. За 7 місяців 2015 року проведено 188 консультацій.

Психологами проведено 21 групове заняття з психосоціальної реадаптації демобілізованих учасників АТО (психологічний дебрифінг), 14 занять з психотерапії посттравматичних стресових розладів, 9 учасників АТО з числа безробітних взяли участь у тренінгу, проведеному спільно з Центром зайнятості. Продовжено роботу групи підтримки для сімей учасників АТО «Сімейний ресурс». А також юридичне та соціальне консультування учасників АТО задля допомоги у вирішенні соціально-правових питань та підвищенні рівня поінформованості щодо соціального захисту (421 особа).

За ініціативи учасників АТО на базі Центру проведено 2 «круглі столи»: «Вироблення системи підтримки учасників АТО», «Допомога учасникам АТО шляхом створення громадської організації» за участю 55 учасників АТО та ветеранів війни в Афганістані.

У І кварталі ц.р. було організовано низку акцій зі збору теплого одягу та продуктів харчування для учасників АТО (у співпраці з волонтерським рухом «Птаха», ГО «Волонтери Полісся»), Спеціалісти Центру брали участь в організованих районним відділом культури благодійних концертах зі збору коштів для учасників АТО.

Завдяки співпраці з благодійним фондом «Східноєвропейська місія» надано фінансову допомогу 3 тяжкопораненим бійцям району, які потребували неодноразового оперативного лікування, на загальну суму 14 тис.грн. Також у січні спільно з цим фондом проведено масовий захід «Різдвяна зустріч» для учасників АТО. У співпраці з цим та іншим благодійним фондом — «Східна Європа» — створено зал фізичної реабілітації для учасників АТО та придбано необхідне обладнання на суму 43 тис. грн. Заняття з фізичної реабілітації пройшли 75 учасників АТО.

Протягом другого кварталу функціонує також група підтримки дружин учасників АТО. У співпраці з районною ГО «Центр розвитку громади» та міжнародними благодійними організаціями 5 дітей учасників АТО включені до програми літнього оздоровлення в Іспанії, Португалії.