Круглий стіл з інформування про програму «12 кроків» (звільнення від залежностей)

Дата: 11.05.2016 Переглядів: 114

29 квітня 2016 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбувся круглий стіл з питань інформування спільноти щодо технології міжнародної програми «12 кроків» із звільнення від залежностей (алкоголізм).

??????????

Цей захід став можливим завдяки Другій сесії п’ятої Всеукраїнської Школи самодопомоги, що була організована Бородянським центром СПР під егідою Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО за підтримки Ресурсного Центру ГУРТ. Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир як сертифікована випускниця цієї Школи докладає багато зусиль, щоб на базі Києво-Святошинського ЦСПР запрацювали групи самодопомоги. Круглий стіл з цієї тематики – перший крок до створення в Боярці  групи з  подолання алкогольної залежності.

У  роботі круглого столу взяли участь президент Бородянської громадської організації «За життя без шкідливих звичок», психолог Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення Олександр Старовойтенко; представники Ради обслуговування анонімних алкоголіків Київського регіону; соціальні працівники Києво-Святошинскьго районного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді – Ольга Драч, Любов Хижко та Галина Гома; волонтер Юлія Апостолова; директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир; фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Ольга Кириленко, учасники АТО, громадські активісти.

Директор ЦСПР Ангеліна Миколаївна привітала учасників заходу, окреслила гостроту проблеми та наголосила на актуальності подолання алкогольної залежності серед учасників АТО: на жаль, деякі з воїнів після повернення з зони бойових дій починають зловживати спиртним через посттравматичний синдром.

Олександр Старовойтенко доповів про розвиток залежностей взагалі та алкоголізму зокрема. Олександр продемонстрував механізми формування у людини залежності та розповів про історію заснування першого клубу Анонімних Алкоголіків у США в 1935 році.

Волонтер Юлія Апостолова розповіла про свій досвід роботи із учасниками АТО, котрі повертаються із зони бойових дій. Юлія наголосила на тому, що переважна кількість бійців, що страждають на цю недугу, не вважають зловживання спиртним проблемою. Фахівець із зв‘язків з громадськістю та пресою Ольга Кириленко розповіла про психологічну та соціальну модель взаємовідносин у так званому «трикутнику Карпмана» (жертва – рятівник – контролер) на прикладі алкогольної залежності.

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення висловлює щиру подяку колегам із братнього Бородянського ЦСПР за допомогу в такій серйозній, актуальній і важливій справі, як створення об’єднання, що реально допомагатиме учасникам АТО повернутися до мирного та здорового способу життя.

Докладніше – на сайті ЦСПР