“Крила 8-ї сотні”: підтримка родин загиблих

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 637

Так назву має нова громадська організація, установчі збори засновників якої відбулися 1 листопада у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України. Всеукраїнська громадська спілка родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху “Крила 8-ї сотні” однією зі своїх завдань бачить всебічну підтримку родин загиблих бійців – справжніх патріотів України, які ціною захищали незалежність нашої держави. У зборах взяв участь Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко.

Перед початком заходу Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак вручив орден “За мужність” І ступеня вдові старшого сержанта Олега Міхнюка, який загинув під час виконання завдань в зоні антитерористичної операції.

Старший сержант Олег Міхнюк нагороджений орденом “За мужність” І ступеня (посмертно) відповідно до Указу Президента України № 660/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов’язку.

– Олег Міхнюк запам’ятався нам людиною, яка завжди свідомо приймала рішення, завжди була там, де потрібно, там, де можна було принести найбільшу користь людям, – зазначив Міністр оборони України.

За словами генерал-полковника Степана Полторака, своє життєве кредо Олег Міхнюк довів і під час проходження служби в Афганістані, де отримав найвищі солдатські нагороди – медаль “За відвагу” і Орден Червоної Зірки, і під час подій на Майдані, де він врятував десятки людських життів, і під час виконання завдань на Сході держави.

– Шлях, який Олег Іванович обрав у своєму житті – завжди бути на передовій. Цьому він ніколи не зраджував, як ніколи не зраджував Військовій присязі. І коли постала загроза перед нашою державою, він одним із перших став на її захист і загинув як герой, як людина, для якої найважливіша ціль – захист людини, – наголосив глава оборонного відомства.

Генерал-полковник Степан Полторак підкреслив важливість виховання на прикладі тих героїв, які захищали ідеали Майдану, суверенітет і територіальну цілісність держави на Сході, нового покоління молодих людей, здатних побудувати нову країну.

– Ми маємо зробити все, аби була недаремною смерть героя, людини, яка віддала саме дороге, що в нього є – життя для того, щоб на нашу землю прийшов мир, – зазначив Міністр оборони України.

Звертаючись до дружини загиблого військовослужбовця, глава оборонного відомства підкреслив, що пам’ять про Олега Міхнюка назавжди залишиться у серцях простих українців.

Міністр оборони України також поінформував присутніх, що останні прийняті в оборонному відомстві рішення вже найближчим часом дадуть можливість говорити про суттєві зміни на краще в секторі безпеки держави.