Мінветеранів запропонувало спрямувати нерозподілений залишок коштів від реалізації конфіскованого майна на ветеранів АТО-ВПО

Дата: 11.04.2019 Переглядів: 121

Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз взяла участь у  засіданні Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю , де поінформувала про дії Міністерства щодо  спрямування нерозподіленого залишку коштів, джерелом яких у 2017 році були надходження конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення, на Постанову КМ №280 для забезпечення житлом учасників  АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб.

Міністр зазначила, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі всього лише 25 млн грн на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, які брали участь в АТО/ООС та потребують поліпшення житлових умов.

За інформацією органів місцевого самоврядування, станом на 01.01.2019 на обліку перебувають 3 533 внутрішньо переміщених особи з числа учасників  бойових дій. З них 1 776 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи перебувають на квартирному обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов.

“Очевидно, що субвенція державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 25 млн грн не може вирішити питання у забезпеченні житлом АТО-ВПО”, -зазначила Ірина Фріз і додала, що

Міністерство у справах ветеранів України на підставі листа голови парламентського Комітету Олександра Третьякова  та на виконання доручення Кабінету Міністрів України запропонувало нерозподілений залишок цих коштів у сумі 70 808 158, 58 грн направити саме на збільшення коштів, передбачених Постановою 280.

Розроблений проект акту погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України  та Міністерством соціальної політики України, Міністерство юстиції України за результатами правової експертизи погодило  Проект змін до Постанови без зауважень.

“Завтра за дорученням Прем’єра під головуванням Першого віце-прем’єра Степана Кубіва має відбутись міжвідомча нарада щодо врегулювання питання з субєктами сектору безпеки і оборони. Щиро сподіваюсь на підтримку нашої пропозиції”, – зазначила Ірина Фріз.