Міжнародний день інвалідів – особлива подія для України

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 365

Сьогодні, як і щороку 3 грудня, ми відзначаємо Міжнародний день інвалідів. Це подія особлива не лише для людей з інвалідністю, але й для всього нашого суспільства. Як відомо, п’ять років тому Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів, згодом Урядом була затверджена Державна цільова програма «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року.

Таким чином, наша держава взяла на себе відповідальність щодо повного забезпечення всіх прав та свобод людей з інвалідністю.

До речі, 1 грудня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 902 “Про Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю”. З метою забезпечення належних умов для реалізації громадянських, соціальних, економічних та культурних прав і законних інтересів людей з інвалідністю, в тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни, недопущення їх дискримінації, виховання поваги до особливостей таких людей, визнаючи пріоритетність міжнародних стандартів з інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства, враховуючи вимоги Конвенції ООН про права інвалідів та відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Установити, що здійснення Президентом України конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю забезпечується Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю. А також затверджується Положення про Уповноваженого Президента України. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції має безпосереднє відношення до Міжнародного дня інвалідів та людей з особливими потребами. У зв’язку з подіями, які сьогодні відбуваються на Донбасі, у нас з’явилася нова категорія ветеранів війни – учасники АТО. Не є військовою таємницею, що серед них чимало інвалідів війни, реабілітацією яких опікується і Служба.

Зокрема, наші фахівці займаються моніторингом учасників АТО, які потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, у тому числі протезуванням (ортезуванням).

Так, станом на 28 листопада 2014 року, за результатами моніторингу 118 осіб потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, у тому числі протезуванням (ортезуванням) з них. Зокрема, 75 осіб потребують протезування, 25 осіб інших видів технічних засобів реабілітації.

Щодо протезування, то 12 особам його вже здійснено. Також у контексті організації лікування/реабілітації за кордоном поранених у ході АТО українських військових, згідно з інформацією Посольства України в Румунії, румунська сторона готова невідкладно прийняти чотирьох наших військовослужбовців.

Таку готовність виказує Болгарія, інші країни світу. Ці питання міжнародної співпраці тримає в полі своєї діяльності Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. .

З нагоди Міжнародного дня інвалідів Голова Служби Артур Дерев’янко висловлює підтримку людям з обмеженими фізичними можливостями, працівникам соціальної сфери, які ними опікуються, щиру подяку і повагу за щоденну сумлінну працю. Бажаэмо всім доброго здоров’я, життєвої сили, щастя, а головне – миру!