“Ми переможемо, бо з нами Бог і правда, і воля свята”

Дата: 17.10.2016 Переглядів: 180

У Києві 14 жовтня День захисника України відзначали відкриттям  мультиекспозиції «ЗАХИСНИК УКРАЇНИ»: “Ми переможемо, бо з нами Бог і правда, і воля свята”

foto4Мета экспозициії – показати приклад героїзму, відваги, сили українських військових, які борються сьогодні за майбутнє України. Показати, що бути українським військовим – це гордість. Створити своєрідний бренд “Захисник України”, що підніме престиж української армії та продемонструє, що захищати Україну – нагорода та честь для українського чоловіка.

Учасниками експозиції виступили Міністерство оборони України, Укрпошта, Київська міська державна адміністрація, Internews Ukraine, Друковане видання “Народна армія”, Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка, громадська організація “Українська асоціація інвалідів АТО”, Студентська рада при МІП.

Презентували мультиекспозицію заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко та директор Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України генерал-майор Анатолій Петренко.

foto-1У рамках експозиції представлено велику виставку з фотографіями «Моя армія. Бачити серцем». Це – документальна фотоісторія про друге народження Української армії, яка розповідається за допомогою фото очевидців військових дій на Сході України. На представлених світлинах фотографів-аматорів – фронтові будні українських військових в районі проведення АТО. Експозиція ілюструє прояви справжньої картини війни – без прикрас очами очевидців, історії ветеранів, що повернулись до цивільного життя та героїв, які віддали своє життя за незалежність України. Авторами світлин стали військові та цивільні фотографи, волонтери та бійці.

foto5Під час відкриття виставки відбулося проведення урочистої церемонії спеціального погашення маркованих конвертів серії «Герої не вмирають», випущених на честь героїв-учасників АТО, яким посмертно присвоєно почесне звання Герой України.

Відвідувачам презентували документальний цикл відеострічку «Повернення». Це чотири історії із щасливим фіналом про волонтерів та ветеранів АТО, які, отримавши в боях важкі поранення, заново себе знайшли.

Під час виставки можна було ознайомитись із друкованою продукцією організаторів, отримати у подарунок святкові випуски газет та журналів, диски з кінофільмами та мотиваційні флаєри «Стань курсантом одного з найкращих військових навчальних закладів України». Також, на виставці можна було написати послання учасникам АТО, які одразу по завершенню будуть відправлені бійцям на передову.

foto2Громадська організація “Українська асоціація інвалідів АТО”, яка є соціальним партнером Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, теж стала частинкою цього визначного дійства. Вона змогла представити свою продукцію, а також запросила відомого поета Майдану – Федора Шишмана, який читав власний вірш “Покрова”, написаний ще 13 жовтня 2013 року та став пророчим. Гості мали можливість отримати підписаний збірник від самого автора.