Ми здатні змінити світ на краще…

Дата: 15.12.2016 Переглядів: 104

Мотанка (або вузликова лялька) – українська народна іграшка, символ родючості, берегиня роду. У мотанки, на відміну від звичайної іграшки, немає  обличчя. За старовинними повір’ями, саме через обличчя у ляльку вселяється душа. А душа буває доброю чи злою. Мотанка безлика, замість очей, рота мотали з ниток хрест – знак сонця, знак добробуту.  Ця лялька дуже сильний оберіг, що притягає сонячну енергію з чотирьох сторін світу.  Вона несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена.

Для наших предків лялька-мотанка була не лише іграшкою, а й домашнім оберегом, символом роду, наповненим позитивною енергетикою. А ще її вважали посередником між живими і тими, кого вже немає або хто повинен народитися.  Таку ляльку клали до колиски, перш ніж покласти туди немовля. Вважалося, що вона очищає її від злих духів та оберігає дитину. Лялька виконувала і роль “лікаря”, її давали хворій дитині або дорослій людині, сподіваючись, що вона зцілить її від хвороби та надасть сили, енергії, позитивного настрою.

У м. Славутичі за ініціативою волонтерів Вікторії Цехмістер та Зульфії Салко для школярів були проведені майстер-класи «Лялька-мотанка» та працювала польова пошта.

13 грудня на базі Соціально-психологічного центру, який працює у сфері управління Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО,  також відбувся захід, на якому працівники центру, волонтери та жінки учасників АТО створювали ляльок, щоб передати їх пораненим бійцям у госпіталі  міст Харків і Дніпр. Учасники написали листи привітання та підтримки команді парамедиків «Вітерець» та бійцям на передову, в госпіталі.

Допомагаючи один одному, ми робимо світ добрішим та стаємо гідним прикладом для наших дітей! І нехай не тільки краса, але й добро врятують світ.

Слідкуйте за нашими оголошеннями, акції тривають.

В Соціально-психологічному центрі постійно діє пункт прийому допомоги волонтерського центру «Альфа-допомога» для бійців у зону АТО та малозабезпечених сімей з навколишніх сіл.