Норвежці допомогають учасникам АТО

Дата: 21.02.2017 Переглядів: 168

У  науковому містечку «Нова енергія» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу у рамках міжнародного проекту «Україна–Норвегія» відкрито програму перепідготовки військовослужбовців.

У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації  Ігор Пасічняк,   керівництво університету, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Івано-Франківській області Володимир Веркалець, члени ветеранських організацій Прикарпаття.

Під час заходу наголошено, що участь у програмі можуть брати звільнені в запас військовослужбовці, члени їх сімей, учасники антитерористичної операції. Триватимуть курси три місяці. За цей час слухачі вивчатимуть основи метрології, електричних та технологічних вимірювань, основи енергетичного аудиту, опановуватимуть теми стандартизації, нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, енергоощадності в теплотехнічних установах і процесах, енергетична політика, енергетичний менеджмент, маркетингові дослідження в енергетиці та інші.

Проект «Україна – Норвегія» і програма з професійної перепідготовки звільнених у запас кадрових військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур, членів їх сімей і сприяння їх працевлаштуванню реалізується в Україні вже більше 10 років. На сьогоднішній день діє у Києві, Львові, Тернополі, Луцьку, Вінниці, Запоріжжі, Мелітополі, Миколаєві, Кропивницькому.

В Івано-Франківській області налічується понад шість тисяч учасників АТО. На сьогодні для них діють 50 різноманітних курсів та програм професійної реабілітації.