Пам’ять з полиновим присмаком болю…

Дата: 02.05.2018 Переглядів: 55

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби, співпрацює з багатьма державними та громадськими установами, в тому числі, із загальноосвітніми закладами міста.

До Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф провідним фахівцем із соціальної роботи Центру Вірою Гис було проведено ряд заходів для школярів Коростенської ЗОШ  І- ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №1 з метою формування у вихованців патріотичного почуття гордості за старше покоління, повагу до ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, виховання любові до рідної землі.

26 квітня 1986 року… Цей день в історії нашого народу позначений знаком біди. Аварія на Чорнобильській АЕС нагадала про те, що люди не освоїли ту потужну енергію, яку самі породили. Гуде екологічний дзвін… Тривогою та болем наповнені його звуки. І найгіршими нотами звучать голоси Чорнобиля – катастрофи, яка сколихнула весь світ, примусила здригнутися усе людство, пам’ять про яку незагоєною раною ятриться в душі народу.

Вся інформація про Чорнобильську трагедію до уваги присутніх була представлена у вигляді інформаційної години, у форматі бесіди-презентації та тему: «Чорнобиля гіркий полин…». Учні  уважно слухали,  затамувавши подих. Вони багато почерпнули для себе, деякі вихованці відповідали на поставлені запитання. Всі, зосередившись на сприйнятті інформації, не помітили, як час підійшов до завершення.

З впевненістю можна сказати, що інформація, яку учні отримали, не залишила їх байдужими. Вражені, наповнені новими знаннями, вони залишали приміщення з почуттям гордості за наших героїв-ліквідаторів, які зберегли нашу Землю, розуміючи масштаби цієї найстрашнішої катастрофи ХХ століття.

Минуло тридцять два роки, а чорний день Чорнобильської трагедії непокоїть людей і досі. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони…