Пішов з життя Голова Всеукраїнської спілки ветеранів війни, учасник Другої світової війни, генерал-полковник Воронцов Володимир Гаврилович

Дата: 11.01.2017 Переглядів: 229

10 січня 2017 року пішов з життя Голова Всеукраїнської спілки ветеранів війни, учасник Другої світової війни, генерал-полковник Воронцов Володимир Гаврилович.

Під час Другої світової війни був сином полку. З 1953 по 1956 рік навчався в Академії бронетанкових військ. По її закінченню служив на посадах від начальника штабу батальйону до заступника командира дивізії. У 1971 році закінчив Академію Генерального штабу, після чого проходив службу на посадах командира мотострілецької дивізії, начальника штабу танкової армії, командуючого армією, працював на військово-дипломатичній роботі у ЧССР, заступником командуючого військами Київського військового округа.

У 1986 році брав безпосередню участь у ліквідації аварії на ЧАЕС: з 5 по 9 травня – начальник оперативної групи КВО, керівник робіт з недопущення поширення радіації за межі зараженої зони, відкачуванню води з 4-го блоку; з З1 по 26 серпня – начальник оперативної групи особливої зони, яка виконувала завдання по дезактивації станції та її території й підготовки площі для будівництва “саркофагу”. За мужність і вміле керівництво оперативною групою нагороджений орденом Червоної зірки.

Генерал-полковник Воронцов В. Г. за бездоганну службу та зразкове виконання військового обов’язку нагороджений 7 орденами та більш ніж 30 медалями, в тому числі орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

Колектив Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції висловлює глибоке співчуття рідним та близьким з приводу трагічного дня.