Практична реалізація методик саморегуляції учасниками АТО

Дата: 01.11.2016 Переглядів: 295

Центром соціально-психологічної реабілітації населення м. Коростень, що працює в сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції 30.10.16р. проведено тренінгове заняття для учасників АТО.

«Якщо в нас не буде бажання допомогти самому собі, то ніхто неспроможний надати нам допомогу» – вислів одного із учасників АТО, який став гаслом зустрічі наших захисників з психологом.

x7q0q3epr6wНа зустрічі психолог Юлія Невмержицька запропонувала учасникам АТО прості й водночас ефективні методи саморегуляції, які спрямовані на зняття емоційного напруження. Серед таких методів дихальні вправи та прогресивна релаксація. Учасники мали можливість на занятті не тільки ознайомитися з методами, а й попрактикуватися в їх виконанні. А для того, щоб вони змогли спробувати самостійно їх виконувати, психолог запропонувала буклет з докладною інструкцією до методів саморегуляції.

Хлопці зізнаються, що інколи важко впоратися з нервовою напругою, тривожністю, з вже відрефлексованими емоційними реакціями, які заважають дома, тому важливо навчитися контролювати свій стан. Окрім запропонованих вправ, деякі з учасників ділилися власними методами, які їм допомогли в зоні АТО і допомагають зараз.

Надалі планується продовження групової роботи з метою надання психологічної підтримки учасникам АТО.

Передає фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Любов Паламарчук