Правовий захист як складова соціальної адаптації учасників АТО

Дата: 29.05.2018 Переглядів: 48

29 травня  на базі сільської ради с. Лісівщина юрисконсультом  Центра  соціально-психологічної реабілітації  населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби,  проведено  круглий стіл  та тему: «Правовий захист як складова соціальної адаптації учасників АТО».

На заході були присутні, які мешкають у селах  Лісобуда та  Бондарівка. Метою заходу було роз’яснення  учасникам АТО основні норми чинного законодавства щодо соціального захисту. Центровими  аспектами були питання   щодо механізму реалізації прав на :

– безкоштовне медичне обслуговування, безкоштовне стаціонарне лікування;

– отримання одноразової грошової допомоги при пораненні та процедури її отримання;

– безкоштовне отримання ліків за рецептами лікарів та переліку медичних препаратів  тощо.

Учасники АТО відмітили певну складність реалізації своїх прав  на послуги у сільській місцевості та складність їх отримання через  неможливість виїзду із віддалених населених пунктів, особливо для військових з пораненням та інвалідністю.

Іншим проблемним для реалізації питанням стало отримання «соціальної картки». Для отримання та авторизації даного продукту соціальної підтримки необхідна мережа Інтернет та вміння створювати та користуватись електронною адресою. Проте  у віддалених, але достатньо великих селах, мережа Інтернет є недоступною для користування, крім того відсутня можливість навчитись користуванню ним. Це все разом створює труднощі в отриманні цієї послуги. ЦСПР у м. Коростені надає учасникам АТО допомогу щодо оформлення картки, втім існує нагальна необхідність удосконалити, спростити процедуру отримання соціальної картки, або створити умови для проведення якісної мережі Інтернет в села, з можливістю провести елементарні навчання з його користування.