Представники Служби взяли участь у роботі форуму ОБСЄ

Дата: 14.02.2015 Переглядів: 162

images

Представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції 13 лютого взяли участь у проведенні консультативного форуму “15 років Координатора проектів ОБСЄ в Україні: погляд в минуле для визначення подальшої стратегії допомоги країні”.

ОБСЄ та Уряд України ще у 1999 році домовилися встановити нову форму співробітництва шляхом запровадження посаду Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Вже понад 15 років Координатор проектів працює з метою допомоги в Україні у посиленні безпеки країни та допомагає розробляти закони, розвивати інституції та практики відповідно до демократичних стандартів.

З вітальною промовою на форумі виступили Генеральний Секретар ОБСЄ пан Ламберто Занньєр, який поінформував про основні досягнення за останні 15 років.

На початку форуму з вітальними промовами також виступили Голова Конституційного суду України Юрій Баулін, заступник Голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, в.о. Директора Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України Андрій Бешта та Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Вайдотас Верба.

Основна частина форуму була присвячена обговоренню планів проектної діяльності на 2015 рік та подальшу перспективу. Вона складалась з трьох блоків:
– демократизація і належне врядування (вибори, розвиток ЗМІ та громадського суспільства);
– верховенство права та права людини (Національний діалог, правова реформа та інші);
– економіко-екологічні та військово-політичні питання (електронне урядування, протидія відмиванню грошей, екологічна безпека, гуманітарне розмінування та контроль за озброєнням, безпека кордонів, військове співробітництво).

Питання, які відносяться до сфери компетенції Служби, були обговорені під час роботи над третім блоком.

Учасники форуму у своїх виступах неодноразово підкреслювали необхідність більш активної участі ОБСЄ у вирішенні проблем соціальної адаптації та психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

Участь спеціалістів Служби з міжнародних питань Першукова Ю.І. та Савчук О.В. у роботі форуму допоможе отримати більш повне уявлення про діяльність Координатора проектів і, відповідно, краще сформувати свій запит на подальше співробітництво, зокрема підготовку спільних проектів.