Президент: Українці під час мобілізації демонструють високий рівень патріотизму

Дата: 31.01.2015 Переглядів: 184

Президент Петро Порошенко наголосив, що українці під час мобілізації демонструють високий рівень патріотизму. «Мобілізація відбувається за планом, без порушень графіку», – відзначив Глава держави під час церемонії вшанування пам’яті Героїв Крут на Аскольдовій могилі.

Президент повідомив, що з 20 січня без повісток лише за тиждень добровольцями зголосилися на службу дві з половиною тисячі патріотів. Вже 45 тисяч військовозобов’язаних пройшли медичне обстеження. Мобілізованих почали відправляти до навчальних центрів і військово-навчальних закладів Збройних Сил.

«Честь і хвала героям Крут, але захищати країну мають не діти, а добре підготовлені Збройні Сили. Це – місія дорослих і досвідченіших чоловіків, які вже служать зараз і які в ці дні мобілізуються до війська», – заявив Глава держави. Президент нагадав, що, відновлюючи призов, призивний вік було підвищено до 20 років. «Я заборонив направляти призовників до зони АТО», – додав Петро Порошенко.

Глава держави відзначив, що ситуація на Донбасі залишається вкрай напруженою. «Наші воїни стримують атаки по всій лінії фронту. Вживаємо додаткових стратегічних та тактичних, військових та політичних заходів для зміцнення оборони», – сказав Петро Порошенко.

Президент повідомив, що у середу посилив склад Генерального штабу, відбулося засідання РНБО, на якому прийнято низку важливих рішень щодо укріплення обороноздатності. Крім цього, за зверненням Президента Кабінет Міністрів прийняв рішення встановити винагороди за знищення танків та артилерійських систем, а також виплати за кожен день участі в бойових діях в розмірі 1 тис. гривень.

«Амбіції й апетити агресора перевершують розміри України. Ми за мир, але військовий виклик ворога приймаємо. Будемо боронити свою Вітчизну так, як належить справжнім патріотам», – наголосив Президент.