Програми соціального захисту учасників АТО

Дата: 25.05.2018 Переглядів: 59

24 травня відбувся круглий стіл у Лісівщинській сільській раді з представниками місцевого самоврядування сіл Лісівщина, Веселівка та ін. Коростенського району, де були надані  інформаційні та психологічні  послуги демобілізованим учасникам АТО спеціалістами Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби.

Провідний фахівець із соціальної роботи Центру ознайомила присутніх з діяльністю закладу, представила презентацію про існуючі програми та проекти, які направлені на соціальний захист учасників АТО.

Практичний психолог ЦСПР Юлія Томах повідомила про психологічні послуги, які надаються учасникам АТО у Центрі, роботу психологічної служби; ознайомила з таким поняттям як ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), причини його виникнення та механізм розвитку в учасників антитерористичної операції. Окремим учасникам були надані індивідуальні консультації. Також були розповсюджені інформаційні матеріали: брошури, буклети, листівки.

Одним з питань, яке зацікавило присутніх, було питання про соціальну картку.     У березні цього року  підписано Меморандум про співпрацю між ЦСПР  у м. Коростені та Всеукраїнською громадською спілкою «Українці разом!». Регіональний представник по м. Коростеню та Коростенському району,  провідний фахівець із соціальної роботи ЦСПР Віра Гис, детально розповіла про умови участі у даній програмі та переваги, які надає дана  картка її власникам.

Віра Гис нагадала, що програма “Соціальна картка учасника АТО” дозволяє учасникам бойових дій на сході України та членам їх сімей отримувати необхідну допомогу. Вона наголосила, що ця всеукраїнська соціально-правова програма допомоги учасникам бойових дій діє за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, соціально відповідального бізнесу.

Вона також поінформувала, що у м. Коростені та Коростенському районі в середньому зареєстровано біля 150 учасників АТО для одержання соціальної картки. У ході круглого   столу деякі  демобілізовані бійці  також виявили бажання зареєструватись на сайті. Спеціалісти Центру допомогли їм заповнити анкети на отримання картки.