ПТСР як проблема бійців, які сьогодні повертаються з АТО

Дата: 17.11.2016 Переглядів: 268

foto-213 листопада психолог Центру соціально-психологічної реабілітації населення м. Коростеня провела  тренінгове заняття для учасників АТО на тему: “ПТСР як проблема бійців, які сьогодні повертаються з АТО”.

Основним завданням зустрічі стало розкриття поняття посттравматичного стресового розладу як нормальної реакції нашого організму на стресову ситуацію. Разом з військовими психолог Центру Юлія Невмержицька обговорювали питання зміни поведінки та неконтрольованих та інколи незрозумілих думок у бійців після повернення із зони АТО, що зазвичай є закономірним і очікуваним. Новий світогляд, нові навички з якими повертається солдат, стають вдома симптомами ПТСР.

Після обговорення причин виникнення посттравматичних реакцій  та їх симптоматики, психолог запропонувала пройти діагностику рівня прояву ПТСР.  Разом з цим Юлія підняла питання про те, чим корисні звернення за допомогою до психолога при наявності симптомів ПТСР. Учасники АТО зізнаються, що заважають звернутися за допомогою певні стереотипи про роботу з психологом та те, що доведеться говорити про найболючіші спогади свого життя. Зважаючи на реальність таких причин, психолог порадила хлопцям залучитися підтримкою якщо не психолога, то хоча б підтримкою  та розумінням рідних й близьких. Вона також надала перелік літератури, яка орієнтована на самодопомогу в період переживання психотравмуючих подій.

Передає фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Любов Паламарчук