“Рідний Кіровоград” допомагає учасникам АТО

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 428

Днями на електронну адресу Голови Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура Дерев’янка звернулася із запитаннями кореспондент сайту “Рідний Кіровоград” Тетяна Корень. Артур Валентинович, для якого Кіровоградщина є малою батьківщиною, жваво відгукнувся на прохання земляків та розповів про поточну діяльність Служби.

Зважаючи на те, що на сайті створений волонтерський юридичний штаб допомоги учасникам АТО, запитання журналістів були актуальними та досить багатогранними: від аспектів отримання статусу учасника бойових дій для різних категорій громадян до психологічних наслідків для бійців, можливостей їх психологічної реабілітації. Були й питання щодо соціального захисту героїв – захисників України.

За повідомленням кореспондента сайту, на базі Кіровоградського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни, за ініціативи громадської організації “Українська асоціація спеціалістів з подолання наслідків психотравмуючих подій”, створений Центр медико-психологічної реабілітації для учасників АТО та їхніх родин. Про діяльність цієї медичної установи є інформація і на сайті Міністерства оборони України.

fc4c4b29cb68794bf7767098632191cefe27e902

Як зазначають фахівці центру, захисникам України потрібна не лише матеріальна та моральна підтримка, а й допомога досвідчених психологів. На превеликий жаль, не всі військові це визнають та приймають. Водночас, подолати наслідки пережитих на війні жахів самотужки не так просто. Саме тому підтримка кваліфікованих психологів військовослужбовцям сьогодні вкрай потрібна.

Повністю інтерв’ю з Головою Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артуром Дерев’янко можна прочитати на сайті “Рідний Кіровоград” в розділі “Інтерв’ю”.