Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

Дата: 14.02.2015 Переглядів: 3733

Сьогодні всі ми відзначаємо знаменну дату – 26 річницю виведення радянських військ з Афганістану. Вже стало традицією разом з цією подією вшановувати всіх учасників бойових дій на території інших держав.

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але ми не вправі викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі!

14

Війна в Афганістані, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для всіх, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя! Влучно сказав Леонардо да Вінчі: „Життя є дар, великий дар. І той, хто його не цінує, дарунка цього не заслуговує”.

Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, більше 3 тисяч додому так і не повернулись, ще понад 8 тисяч отримали поранення!

Прикро усвідомлювати, що приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації.

Ось уже рік на сході нашої країни проходить антитерористична операція, яка насправді є, як і 26 років тому в Афганістані, неоголошеною війною. Зараз, як ніколи, є актуальним досвід тих 250 тисяч воїнів-інтернаціоналістів, що проживають на території нашої держави. Вони вміють цінувати кожний прожитий день, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. В них є чому вчитись. Тому й не дивно, що не мало з них беруть участь в АТО, де демонструють іншим бійцям, як треба любити свою землю і свій народ! Я гордий тим, що живу в країні де панує патріотичний дух, де люди не байдужі один до одного.

Закликаю всіх схилити голови перед світлою пам’яттю полеглих бойових друзів та вшанувати тих, кому довелося воювати в чужих країнах!

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконуючи свій військовий обов’язок.

Від себе та від імені Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції щиро вітаю воїнів-інтернаціоналістів, членів їх сімей з днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав! Ця знаменна дата збігається з одним з найбільших християнських свят – Стрітенням Господнім. В цей день, молімося за душі полеглих братів в Афганістані, за теперішніх захисників Батьківщини!

Бажаю вам і вашим родинам добра, миру і достатку, міцного здоров’я, наснаги, злагоди на довгі літа!

З повагою до вас,

Голова
Державної служби України у справах ветеранів
війни та учасників антитерористичної операції
Артур Дерев’янко