Служба взяла участь у слуханнях в Комітеті з питань національної безпеки і оборони

Дата: 01.02.2015 Переглядів: 296

31 січня у Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони відбулися слухання на тему: “Шляхи підвищення мотивації громадян до проходження ними військової служби в складі підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України”, у яких взяв участь Голова Служби Артур Дерев’янко.

Під час заходу обговорювалися питання, пов’язані з визначенням головних чинників, які стимулювали б громадян добровільно вступати на військову службу, а також усували фактори, що сьогодні перешкоджають проведенню мобілізації військовозобов’язаних.

Під час слухань зокрема відзначалося, що питання забезпечення проведення мобілізації є загальнодержавним завданням і не має відомчих рамок.

Виступаючи з доповіддю, перший заступник Міністра оборони Іван Руснак зазначив, що формування сприятливих соціально-психологічних умов залучення громадян до військової служби неможливе без врегулювання на державному рівні інформаційної політики у сфері національної безпеки і оборони.

За його словами, “не відбулося повного усвідомлення обов’язків місцевих органів державної влади та самоврядування за виконання мобілізаційних завдань, а також необхідності підтримання серед регіональних громад солідарної відповідальності за долю суверенітету і територіальної цілісності держави. На якість виконання військовими частинами завдань за призначенням та хід проведення мобілізації також негативно впливає наявна в чинному законодавстві невідповідність суворості покарання за скоєння військових правопорушень рівню їх суспільної небезпеки в умовах особливого періоду”.

Голова Служби Артур Дерев’янко акцентував свою увагу на тому, що проблема підвищення мотивації громадян та комплектування Збройних Сил України, інших військових формувань має дві взаємопов’язані і взаємодоповнюючі складові: моральну та матеріальну.

Кожен солдат і офіцер, кожен учасник АТО має знати, що в складних життєвих умовах його не кинуть, не відштовхнуть, він не залишиться наодинці зі своїми труднощами. В нього гарантовано будуть і житло, і достойне пенсійне забезпечення.

Також голова Служби наголошував на необхідності в нинішніх умовах відновлення системи початкової військової підготовки у середніх школах та інших навчальних закладах, удосконалення системи підготовки військовозобов’язаних до служби у Збройних Силах України. Як керівник державного органу, який опікується ветеранами війни, він запропонував більш активно залучати громадські організації ветеранів війни та військової служби до процесу роз’яснювальної та виховної роботи серед військовозобов’язаних та молоді. Не залишилося поза його увагою і героїко-патріотичне виховання шляхом популяризації участі військовослужбовців у захисті Батьківщини, нагородження їх державними та іншими нагородами, в тому числі, безпосередньо на місці дислокації військових формувань та у зоні проведення антитерористичної операції, на масових заходах за місцем проживання Героїв – учасників АТО.

Під час дискусії також наголошувалося на необхідності подальшого вдосконалення системи правового та соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, визначення правового статусу осіб, які у складі добровольчих підрозділів захищають Україну.

За підсумками слухань Комітет планує узагальнити інформацію з розглянутих питань та прийняти рекомендації про вжиття конкретних заходів, в тому числі стосовно розроблення проектів відповідних законів та інших нормативно-правових актів.