Соціально-психологічна реабілітація учасників АТО – найактуальніша тема

Дата: 23.02.2015 Переглядів: 1357

32321В Адміністрації Президента України 20 лютого під головуванням радника Президента Ольги Богомолець відбулась нарада, присвячена вирішенню питань реабілітації військових, які брали участь у бойових діях. Обговорювалось створення системи, яка забезпечить якісною соціально-психологічною допомогою військових, які брали участь в антитерористичній операції і потребують такої допомоги.

Радник Президента наголосила на тому, що систему надання медико-психологічної допомоги потрібно перепрофілювати на реальні потреби сьогодення. «Нам потрібно бути готовими до наслідків війни – насильства, підвищеної агресії, алкоголізму, наркоманії, розлучення, інших соціальних хвороб», – зазначила Ольга Богомолець. За її словами, дуже важливо враховувати досвід країн, які знайшли спосіб реабілітації та адаптації військових, – США, Ізраїлю та Сербії.

«Наше завдання ‒ створити систему нових знань. Потрібно створювати реабілітаційні команди. Оптимальним є залучення фахових психологів, ветеранів АТО, можливо, дружин учасників АТО. Потрібно створювати ветеранські організації, клуби ветеранів АТО, і активну участь в цьому можуть зіграти добровольці», – наголосила Ольга Богомолець.

Першій заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко повідомив, що зараз Міністерство спільно з іншими відомствами розробляє заходи щодо реабілітації та ресоціалізації учасників АТО, на що в бюджеті передбачено майже 50 млн грн.

Учасники наради відзначили важливість залучення до системи бійців, які мають досвід учасника бойових дій і здатні отримати психологічні знання та навички соціальної реабілітації.

У нараді взяли участь представники міністерств охорони здоров’я, соціальної політики та праці, оборони, внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Міністерства освіти, представники Національної академії медичних наук України, представники Адміністрації Президента та Верховної Ради України, громадські активісти та волонтери.

Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції представляли Голова Служби Артур Дерев’янко, начальники відділів Костянтин Кукушкін та Лариса Боюк.

Відповідно до Указу Президента «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році», міністерствам соціальної політики та охорони здоров’я доручено вжити невідкладні заходи щодо створення єдиної системи підготовки і підвищення кваліфікації спеціалістів із психологічної реабілітації та соціальної роботи з особами, які стали інвалідами під час проходження військової служби, та іншими особами, які постраждали під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків).