У Хмельницькому презентували художню виставку воїна АТО

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 394

У листопаді у виставковій залі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва відкрилася перша персональна виставка робіт “До штика прирівнюючи пензель” нашого земляка, художника за духом, військового – за покликанням, Артема Чорного. Він приїхав на Хмельниччину у коротку відпустку просто з тих місць, які ми називаємо пеклом, із зони АТО. Тут, у Старокостянтинові, живе мати офіцера-прикордонника. Від своїх земляків – подолян він чекає перших оцінок своїм полотнам…

Чи маємо ми право займатися мистецтвом, відвідувати культурні заходи, організовувати арт-проекти у той час, коли країна знаходиться у стані війни? Сьогодні кожна свідома людина ставить собі це питання і самотужки намагається знайти на нього відповідь.

Ситуація, у якій ми опинились, змушує нас подивитись на речі з іншого боку. Творчість, мистецтво підтримує наших військових, котрі перебувають у стані постійного стресу, – допомагає відволіктися і відчути душевний спокій. Військова професія майора Артема Чорного – прикордонник, і цим усе сказано… Відновити затрачені сили вдається, зокрема, й завдяки творчості.

Який він, Артем Чорний? Якщо сказати мовою фарб – світлий, яскравий, простий і природний.

Народився А. Чорний в м. Старокостянтинові. У 1998 році вступив до Національної Академії державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького. Після навчання молодого лейтенанта направили для проходження служби у Львівську область, на українсько-польський кордон. За 16 років Артем встиг послужити у різних куточках Західної України: на колоритній Львівщині, на живописній Буковині, у мальовничому Закарпатті.

Коли мав вільний час, з нетерпінням брав до рук простий олівець та аркуш паперу. Захоплення малюванням олійними фарбами виникло недавно,близько року тому. Переглядаючи майстер-класи та відео-уроки відомих художників в Інтернеті, він вчився азам живопису. Згодом Артем придбав усі необхідні для художника матеріали. Так з’явилася його перша картина олійними фарбами “Морський пейзаж”. Протягом 2013-2014 років він написав 34 картини олією на полотні. Частину з них автор подарував найпалкішим прихильникам його таланту – рідним і близьким. 4 роботи склали основу експозиції персональної виставки “До штика прирівнюючи пензель”.

Із липня по жовтень 2014 року Артем не мав змоги творити – виконував свій обов’язок по охороні державного кордону в зоні АТО.

Наразі експозиція живописних робіт представляє 24 картини з творчої доробку художника-аматора. І в кожній з них Артем залишив частинку своєї душі. Досвід проведення персональної виставки робіт – безцінний, адже він дарує не тільки автору, але й відвідувачам особливі відчуття і емоції, дає поштовх до підкорення нових вершин. Для художника-початківця мистецький дебют став справжнім святом.

IMG1

Художник – офіцер щедро ділиться з нами своїми враженнями, емоціями і почуттями. Своєю оптимістичною творчістю воїн світла, воїн добра несе віру й надію у світле і щасливе майбутнє.

Присутні на вернісажі мали змогу не лише поспілкуватися з автором виставки, але й почути правдиву розповідь учасника бойових дій на сході.

Цільна, багатогранна особистість, з чіткою життєвою позицією, Артем поділився враженнями від перебування на військовій службі в зоні АТО. За його словами, учасники бойових дій іншими очима дивляться на світ. Під обстрілами відбувається переоцінка їх життєвих цінностей, по-особливому відчувається й цінується кожна хвилина мирного, різнобарвного життя, яке так полюбляє відтворювати на полотні автор.