У Полтаві відбулося засідання круглого столу “Ми всі різні, але права у нас рівні”

Дата: 04.12.2015 Переглядів: 337

3 грудня у Полтавському обласному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу “Ми всі різні, але права у нас рівні” в рамках всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

IMG_2100_1500x11251-e1449148984310-750x300На круглому столі відмічалося, що виповнилося 22 роки з того моменту, як в Україні започаткувано Міжнародний день інвалідів, який сприймається як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо налаштованого суспільства. Тож до цього дня по всій області, зокрема, у полтавському обласному центрі зайнятості проходять спеціальні заходи. Серед них: ярмарка вакансій, де роботодавці з Полтавщини пропонували понад 150 вакансій саме для інвалідів. Зазначено, що в області на сьогоднішній день нараховують більше 84 тисяч людей з обмежиними фізичними можливостями.

На зустріч запросили громадських активістів та соціальних партнерів, у яких є своє бачення, як потрібно працювати для того, щоб допомогти всім, хто потребує опіки.

Зі слів директора Полтавського обласного центру зайнятості, сьогодні змінився рівень розуміння роботодавців стосовно того, як вони беруть на роботу людей з обмеженими можливостями, про це говорить динаміка працевлаштування. Зміцнів і рівень довіри інвалідів до служби зайнятості. Вже більше 2 тисяч осіб звернулися до центру, це 3,7% від загальної кількості безробітних.

Як зазначила Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості, інваліди стають більш активними, вони започатковують власну справу, активно навчаються. І наша задача їм в цьому допомогти.

IMG_2094_1500x1125-e1449148791891-750x300Олександр Алієв, учасник АТО, головний спеціаліст сектора Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО не вважає інвалідність за діагноз: “Я спостерігаю за бійцями, які отримають статус інвалідів. Отримуючи пенсію, вони можуть залишатися соціально активними. Пройшло не багато часу з моменту демобілізації, тож рано щось казати. Проблеми з’являться через рік, коли людям припинять надходити виплати по безробіттю. Тому ми готуємо бійців, щоб вони намагалися отримати нову професію, нове робоче місце, до того, як виплати будуть припинені. Багато людей будуть обуреними, що начебто держава про них не дбає. Тож будемо працювати на упередження”.

На засіданні розглянуті результати роботи служби зайнятості. Так, протягом 2015 року працевлаштовано 545 осіб з інвалідністю, з яких 19 осіб за сприяння службі зайнятості започаткували підприємницьку діяльність та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю.

Зросла численність осіб з інвалідністю, залучених до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В поточному році до таких робіт залучено в 1,5 раз більше осіб, ніж в 2014 року.

Учасники обговорили плани на наступний рік.

За матеріалами сайту Трибуна.