У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: «Охорона здоров’я учасників антитерористичної операції»

Дата: 14.02.2015 Переглядів: 261

В п’ятницю, 13 лютого о 14.00 год., парламентським Комітетом з питань охорони здоров’я проведено круглий стіл на тему: «Охорона здоров’я учасників антитерористичної операції». Ініціатором заходу виступила заступник Голови Комітету, народний депутат України Ірина Сисоєнко.

До участі у круглому столі запрошені народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, керівники медичних закладів, представники громадських організацій.

Від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції взяли участь заступник начальника управління-начальник відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Костянтин Кукушкін та начальник відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Лариса Боюк, які поінформували учасників круглого столу про завдання та напрями роботи Служби з питань, що внесені на обговорення.

У ході проведення заходу встановлено, що особливої уваги потребують два пріоритетні напрямки розвитку медицини в реаліях сьогодення, а саме: вирішення питання недосконалості медицини в районах проведення антитерористичної операції та реабілітації учасників бойових дій і мирного населення. Це однаково стосується як поранених бійців, так і мирного населення, які постраждали під час проведення антитерористичної операції.

Перший блок обговорення присвячується проблемам ускладненості надання спеціальної медичної допомоги в умовах польових госпіталів, особливо за обставин, коли вивезти пораненого просто немає можливості. В Україні достатньо медичних установ, які можуть взяти на себе лікування постраждалих, проте системи координації розподілу поранених між профільними закладами країни немає. Таким чином, головним висновком в контексті даної проблематики є відсутність врегульованої та послідовної системи надання медичної допомоги.

Другим блоком питань, що стоять у порядку денному круглого столу, є відсутність систем реабілітації для учасників бойових дій та мирного населення. До комплексу заходів з реабілітації необхідно вносити психологічну, медичну реабілітацію та протезування.

Учасники круглого столу констатували наявність величезної проблеми неефективного забезпечення реалізації державної політики у сфері курортів України, яка на даний час розподілена між Комітетом з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Комітетом з питань охорони здоров’я. Також відсутній орган управління сферою.

За результатами круглого столу буде прийнято резолюцію щодо взаємодії всіх структур по формуванню єдиної системи комплексної соціальної підтримки постраждалих в зоні АТО.