Утворено Центр допомоги учасникам АТО при Іванківській РДА

Дата: 04.11.2015 Переглядів: 936

З метою забезпечення надання дієвої допомоги учасникам АТО та членам їх сімей розпорядженням № 354 Іванківської районної державної адміністрації від 23 жовтня 2015 року утворено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції як допоміжний орган Іванківської районної державної адміністрації (далі – Центр).

IMG_5268Центр утворено відповідно до Указу Президента України від 05 жовтня 2015 року № 570/2015 «Про внесення змін до Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150/2015», Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 09 жовтня 2015 року № 390 «Про утворення Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції».

До утворення Центру роботу з надання допомоги учасникам АТО координував Районний штаб з питань координації надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції та їх сім’ям та іншим громадянам України, які перебувають в районі проведення антитерористичної операції.

Затверджено Положення про Центр, де зазначено, що метою його створення є забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, адаптації учасників АТО і допомоги членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців.

Центр відповідно до покладених на нього завдань:
1) надає консультативну допомогу та сприяє учасникам АТО щодо отримання документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій; отримання пільг та соціальних гарантій; лікування, реабілітації, адаптації; працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки; інших питань соціального захисту;
2) проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу та організовує освітні заходи для учасників АТО з метою поширення інформації про їх соціальні права та гарантії;
3) збирає, узагальнює та передає голові РДА пропозиції з вирішення важливих для учасників АТО питань;
4) інформує громадськість про сою діяльність, ухвалені рішення та їх виконання.
Склад Центру визначається головою райдержадміністрації. Керівник Центру – Коваль Ірина Анатоліївна, керівник апарату райдержадміністрації; заступник керівника Центру – Терещенко Наталія Вікторівна. До складу Центру увійшли керівники служб, установ та організацій, які безпосередньо займаються наданням допомоги учасникам АТО. Серед них – директор ЦСПР Г. Г. Бабич.

На виконання розпорядження Іванківської РДА директором Центру соціально-психологічної реабілітації видано наказ, згідно якого створено координаційну групу з надання допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців АТО. Також визначено: активізувати роботу щодо надання учасникам АТО допомоги з вирішення питань, пов’язаних із соціально-психологічною реабілітацією; забезпечити ведення журналу звернень учасників АТО; невідкладно інформувати Центр про надходження звернень учасників АТО, про хід та результати їх вирішення; розміщувати матеріали про роботу координаційної групи в газеті «Голос Довіри» та на веб-сайті ЦСПР.