Організація ветеранів України вшанувала пам’ять легендарного українського снайпера

Дата: 13.07.2016 Переглядів: 161

DSCN5062Делегація Організації ветеранів України, за сприяння Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної організації, відвідала Білу Церкву, рідне місто легендарного українського снайпера – Людмили Михайлівни Павліченко.

Рівно 100 років назад, 12 липня 1914 року, у мальовничому українському місті Біла Церква народилася Людмила  Павліченко. ЇЇ дитинство та юність випало на роки між двома світовими війнами.

Молода дівчина переїхала до Києва, де оволоділа професією токаря та пропрацювала п’ять років на заводі «Арсенал», після чого стала студенткою Київського  університету.  До війни вона встигла закінчити чотири курси вишу та курси снайперів.

Війна застала її в Одесі, де Людмила Михайлівна готувала дипломну роботу про Богдана Хмельницького. В перший же день вона добровольцем пішла в армію, де практично відразу продемонструвала неабиякі снайперські здібності. Саме тут, під час героїчної обороні Одеси, Павліченко знищила перших ворогів. А вже менше ніж за рік вона знищила 309 фашистів, які несли смерть на нашу землю. Кожний двобій з ворогом був проявом мужності та героїзму. За свій величезний внесок в Перемогу Людмила Павліченко у 1942 році була удостоєна звання Героя Радянського Союзу.

Після поранення Людмилу Михайлівну запросила до Америки дружина колишнього президента США  Рузвельта. І саме там, в Сполучених Штатах Америки, у молодої української жінки відкрилися надзвичайні дипломатичні здібності.

Після війни Павліченко багато років займалася військово-патріотичним вихованням молоді, вона стояла у витоків ветеранського руху.

DSCN5056У Білій Церкві свято бережуть пам’ять про свою героїню. У школі імені Т. Г. Шевченка, де вона свого часу навчалася, плідно працює музей Л. М. Павліченко. Делегація Організації ветеранів України ознайомилася з безцінними документами, частину з яких передала в дар музею сама Людмила Михайлівна при особистому відвідуванні. Школярі, навіть перебуваючи на канікулах, також прийшли до школи, щоб вшанувати пам’ять про свою видатну землячку. Деякі з них проявили якості справжніх екскурсоводів, розповідаючи ветеранам про маловідомі сторінки з її життя та діяльності. Пам’ять про героїню знаходиться в надійних руках майбутніх захисників Вітчизни.

На прощання з Білою Церквою делегація ветеранів відвідала міську Алею Слави, де поклала квіти до плити з ім’ям видатної доньки українського народу Людмили Михайлівни Павліченко.