Ветерани-ракетники провели круглий стіл, присвячений загиблим товаришам

Дата: 28.10.2016 Переглядів: 228

24 жовтня 2016 року у Київському політехнічному інституті пройшла зустріч ветеранів-ракетників з молоддю за круглим столом: “Герої не вмирають. Вічна пам’ять загиблим ракетникам”. Зустріч була присвячена 56-й річниці трагедії при запуску ракети на полігоні Байконурі та іншим трагедіям, пов’язаним з випробуваннями на полігонах та експлуатацією ракетного озброєння.     

foto3У зустрічі взяли участь директор Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ” Писаревська Н.В., посадові особи Державної  служби  України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Управління з гендерних питань та взаємодії з громадськими організаціями інвалідів, ветерани війни та праці м. Києва, ветерани Ракетних військ стратегічного призначення, космодромів Байконур, Плесецьк, Капустін Яр, ветерани підприємств ракетно-космічної галузі України, родичі загиблих у трагедії ракетників, військовослужбовці ЗСУ, студенти НТУУ “КПІ” та курсанти кафедри військової підготовки університету ДФСУ та ліцею с підвищеною військовою і фізичною підготовкою.

Після покладання квітів загиблим ракетникам та померлим видатним конструкторам ракетної техніки і перегляду фільму з фрагментами трагедії ветерани розповідали молоді про часи створення та розбудови Ракетних військ стратегічного призначення і ракетного озброєння, про не прості будні своєї служби, випробування бойових ракет і ракетно-космічних систем та тривалого несення бойового чергування.

З сумом згадали день 24 жовтня 1960 року – скорботну дату в історії Ракетних військ стратегічного призначення, відому кожному ветерану-ракетнику. В цей день, під час підготовки до запуску нової міжконтинентальної балістичної ракети Р-16 конструкції М.К. Янгеля на 41-му майданчику Байконуру, за 30 хвилин до старту стався вибух ракети і пожежа. Відразу загинуло 57 військовослужбовців та 17 цивільних фахівців з м. Дніпропетровська, Харкова, Києва. Причинами вибуху стали певні технічні несправності і прийняття рішення на їх усунення із грубими порушеннями технологічної дисципліни. Згадували й інші трагічні моменти історії ракетників.

Безпосередні учасники підготовки ракети Р-16 до пуску 24.10.1960 Анатолій Петрович Філогін, Іван Павлович Дідусь, Рибакова Катерина Михайлівна, стримуючи хвилювання після перегляду фільму з фрагментами трагедії, ділилися своїми спогадами про ті часи, про своїх загиблих товаришів.

Учасники зустрічі вшанувати пам’ять загиблих ракетників і пам’ять тих, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України хвилиною мовчання, прослухали реквієм у виконанні ветерана-ракетника Дворського М.І.

Цікаві спогади ветеранів, особисто написані вірші в пам’ять про загиблих, про тих, хто віддав всі свої сили для захисту держави у ракетних військах, на полігонах і космодромах, лунали протягом поминального обіду.

foto5Ми завжди будемо робити все можливе, щоб пам’ять про героїв-ракетників вічно жила в серцях наших нащадків. Це один з найважливіших напрямків діяльності ветеранських організацій стратегічних ракетників.

Проведений за участю родичів загиблих ракетників та молоді захід було спрямовано на збереження пам’яті про всіх загиблих ракетників, що  сприятиме військово-патріотичному вихованню молоді і подальшому об’єднанню ветеранів-ракетників.

Більш докладно – на сайті ВГО РВСП