Ветерани-ракетники України вимагають виконання Будапештського меморандуму

Дата: 28.09.2016 Переглядів: 253

21 – 22 вересня 2016 року Всеукраїнською спілкою громадських організацій “Союз ветеранів РВСП України” за участі представників державних установ, інших іноземних та українських  громадських організацій, на базі музею Ракетних військ стратегічного призначення проведено  Міжнародну конференцію “Ветерани  стратегічних ядерних сил – за зменшення  військової загрози у світі, нерозповсюдження ядерної зброї і за виконання Будапештського меморандуму”.

raketnykyНа конференції йшла мова про відмову України, на виконання Будапештського меморандуму, від ядерної зброї. Відмовляючись добровільно від сучасного озброєння і третього за потужністю у світі ракетно-ядерного потенціалу, Україна сподівалася на відповідні гарантії її безпеки, перш за все з боку держав, які все ще володіють ракетно-ядерним озброєнням.

Але сьогодні ветерани ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) України, як і більшість народу України, глибоко занепокоєні порушенням територіальної цілісності своєї держави та агресивними діями Російської Федерації проти України.

Наші надії, які ми покладали на зобов’язання країн-підписантів Будапештського меморандуму виявились марними і були повністю зруйновані ключовим підписантом – Російською Федерацією.

Окрім цього, велику стурбованість у ветеранів – ракетників України викликає і те, що Росією порушуються принципи заключного акту ОБСЄ, зокрема, принцип поваги до незалежності та існуючих кордонів України.

На думку учасників конференції, воєнні дії Росії проти України на Донбасі та анексія Криму повною мірою підпадають під визначене резолюцією 3314 (ХХIХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року поняття агресії.

Українською стороною вживаються всі можливі дипломатичні та інші заходи щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності держави.

Але на жаль, дипломатичні та інші заходи українського керівництва та світової спільноти повністю ігноруються офіційним Кремлем, не знаходять вони належної реакції і з боку російської громадськості.

У зв’язку з вищезазначеним ветерани-ракетники запропонували звернутися відкритим листом до світового суспільства, лідерів країн Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Китаю, Індії та Японії з проханням задіяти всі наявні воєнні, політичні, дипломатичні та економічні механізми, якими володіють країни-гаранти та західні безпекові інституції для:

  • забезпечення безпеки та миру в європейській частині континенту;
  • повного припинення кровопролиття на Донбасі;
  • відновлення територіальної цілісності України, її незалежності;
  • повернення території анексованого Криму до складу України;
  • відведення російських збройних формувань зі Сходу України;
  • відновлення лінії державного кордону на Сході і Півдні України.

Схвалений учасниками міжнародної конференції відкритий лист буде надіслано до посольств країн-підписантів Будапештського меморандуму, членів ядерного клубу та опубліковано у засобах масової інформації.

Повний текст звіту про Міжнародну конференцію читайте на сайті Союзу ветеранів РВСП України