Ветерани війни у В’єтнамі вшанували пам’ять Хо Ши Міна

Дата: 19.05.2015 Переглядів: 348

19 травня цього року група ветеранів Всеукраїнської спілки ветеранів війни, на чолі з головою Об’єднаної ради учасників війни у В’єтнамі Юрієм Кисліциним долучилися до конференції з нагоди 125-ї річниці від дня народження першого президента Соціалістичної Республіки В’єтнам.

IMG_0051Захід відбувся у спеціалізованій школі № 251 ім. Хо Ши Міна Деснянського району столиці за підтримки посольства СРВ в Україні та Товариства «Україна – В’єтнам». В цій школі давно створений і успішно функціонує чудовий музей лідера в’єтнамського народу, тут навчаються майже сорок дітей в’єтнамських дипломатів та інших громадян В’єтнаму, які живуть і працюють в Україні.

В роботі ювілейної конференції взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні п. Нгуєн Мінь Чі, який за нетривалий час своєї каденції вже не раз відвідував школу, знайомий з її дирекцією, вчителями та учнями. Увагу цій події приділили керівник Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Вадим Онуфрійчук, голова Товариства «Україна¬–В’єтнам» Олександр Шлапак, представники дипломатичного корпусу, вчителі та учні школи, студенти Національного університету ім. Т.Шевченка, інші поважні гості.

Під час конференції її учасники згадували непростий життєвий шлях, мужню революційну боротьбу і державотворчу діяльність Президента Хо Ши Міна, як видатного діяча ХХ століття. Відмічали його особливі людські чесноти, літературні надбання та неповторні риси творця і лідера великої азіатської держави. За якихось чотири десятиліття країна буквально постала із попелу, досягла значних економічних успіхів. В цьому контексті учасники згадували неоціненну допомогу присутніх на конференції українських ветеранів тієї війни, давні доброзичливі стосунки між Україною та В’єтнамом.

Здобутки В’єтнаму у справі відбудови зруйнованої війнами країни, досягнення економічної стабільності, соціальної єдності та порозуміння між представниками різних її частин, ворогуючих прошарків суспільства можуть являтися позитивним прикладом для наслідування в Україні. А відомий вислів «дяді Хо» про те, що «немає в світі нічого дорожчого, ніж свобода та незалежність» сьогодні як ніколи важливий і актуальний для Української держави, всього нашого суспільства.

Проявом великої вдячності та поваги в’єтнамського народу до українських ветеранів війни В’єтнамі є той факт, що понад 120 українських ветеранів війни В’єтнамі на запрошення керівництва СРВ відвідали цю країну протягом останніх років.