Ветерани війни вшанували свого командира

Дата: 05.06.2018 Переглядів: 64

4 червня 2008 року пішов з життя видатний військовий, політичний і громадський діяч України, Герой України, генерал армії Іван Олександрович Герасимов. У цей день ветерани, ті хто служив і працював з цією видатною людиною, зібралися біля будинку, в якому жив Іван Олександрович, і на якому сьогодні знаходиться меморіальна дошка на його честь, щоб вшанувати свого легендарного командира.

Ветерани одноголосо підкреслювали, що все життя Івана Олександровича є взірцем служіння державі і народу, спрямоване на захист і визволення України.

Довідка.  І. Герасимов народився 8 серпня 1921 року. Після закінчення у 1940 році  військового училища Іван Олександрович пройшов всі командні посади від командира взводу до головнокомандувача військами округу. З перших днів війни – на фронті. За роки війни чотири рази горів у танку, був неодноразово поранений, та знову повертався у бойові частини. Після війни закінчив академію бронетанкових військ та Генерального штабу. Після війни командував танковим полком, а з 1955 року  – служба в Україні, спочатку заступником командира дивізії у Київському військовому окрузі, а з 1958 по 1964 роки – командир дивізії. Пізніше командував військами Північної групи військ, потім – Київського військового округу та Південно-Західного напрямку. У  1989-1992 роках – головний  інспектор Міністерства обороны.

Обирався народним депутатом   України. Герой України. За бойові подвиги мав 8 орденів та медаль «За відвагу». Повний кавалер ордена «Богдана Хмельницького».

З 1991 року був головою Ради Організації ветеранів України. На цій посаді багато зробив для розвитку системи соціального захисту ветеранів та пенсіонерів, був головою редакційної колегії «Книги пам’яті України».