Зустріч побратимів – учасників революційних подій на Кубі

Дата: 01.02.2017 Переглядів: 83

28 січня 2017 року група ветеранів Всеукраїнської Спілки ветеранів війни взяла участь у заходах, присвячених Тріумфу революції (Triunfo de la Revolución) або Дню звільнення (Dia de la Liberacion de Cuba) – річниці перемоги кубинської революції 1959 року.

З цього приводу у столичному готелі “Братислава” відбувся дипломатичний прийом від імені Тимчасового Повіреного у справах Республіки Куба в Україні Оскара Сантана Леона.

На зустріч з  кубинськими дипломатами  прийшло багато друзів Куби. У тому числі й ті, хто в далекі  шестидесяті роки  допомагав братньому народу острова Свободи зміцнювати її  суверенітет.

Серед них  були і ветерани Всеукраїнської Спілки ветеранів війни,  колишні військові спеціалісти, які виконували інтернаціональний  обов’язок по захисту завоювань революції, серед них –  генерал-полковник Лопата А.   В., полковники Успенський В. О., Пробачай М. Ф. та Дерський  Л.  С. Вони поділилися  присутніми своїми спогадами про ті   непрості  роки на шляху розвитку острова Свободи, про її волелюбний народ.

У своєму виступі Оскар Сантана  Леоне  висловив  вдячність українським ветеранам за ту надзвичайно важливу допомогу, яку вони надали кубинському народові, її збройним силам  в ті важкі часи для молодої республіки. Він також  висловив впевненість щодо подальшої співпраці у справі зміцнення дружніх стосунків між народами України і Куби.