11 бійців АТО відправили на лікування та реабілітацію до Литви

Дата: 21.04.2016 Переглядів: 171

Сьогодні з Харкова військовослужбовці вирушили прямим рейсом до Вільнюса. Звідти на спецавтомобілі їх доставлять у військовий реабілітаційний центр Литви, а також інші медустанови, де бійці пройдуть лікування та реабілітацію.

Новое изображение-1Проводжати військовослужбовців у аеропорт «Харків» приїхали голова Харківської ОДА Ігор Райнін і Міністр оборони України Степан Полторак.

«Ми приділяємо багато уваги реабілітації бійців АТО. Облдержадміністрація на міжнародних зустрічах різного рівня завжди порушує це питання. Я повинен сказати, що наші міжнародні партнери завжди з радістю відгукуються, – зазначив Ігор Райнін.  Ми разом з Міністром оборони будемо робити все можливе, щоб бійці, які брали участь в АТО, мали можливість пройти реабілітацію за кращими європейськими програмами. Це завдання ми визначили, і над цим будемо працювати. Міністерство оборони до питань здоров’я українських бійців, військовослужбовців вкрай уважно і дуже відповідально ставиться».

Новое изображение-2Як повідомив Степан Полторак, Литва дуже допомагає Україні в питаннях лікування та реабілітації військовослужбовців. Тільки за минулий рік лікування пройшли більше 50 бійців. І більше 15 – цього року.

Під час заходу він вручив бійцям нагрудні знаки «За зразкову службу» та відзнаки Міністерства оборони України «Знак пошани».

Новое изображениеГоловний спеціаліст сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Харківській області Юрій Корсунов зазначив, що з 11 бійців, які вирушили на лікування і реабілітацію, 9 – мешканці Харківської області.

«Хлопці мають поранення різного ступеня тяжкості, але, в принципі, всі готові до реабілітації та оздоровлення, – зазначив Юрій Корсунов.  Організувати цю поїздку вдалося завдяки участі Почесного консульства Литви в Україні за активною участі Харківської обласної адміністрації. Сприяли в організації Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО разом з громадськими організаціями, в першу чергу – Союзом ветеранів АТО Харківської області та іншими».

Усі витрати з лікування та реабілітації бійців АТО бере на себе литовська сторона. За словами Міністра охорони краю Литви Юозаса Олекаса, курс реабілітації розрахований на місяць, однак, за необхідності, термін перебування українських військовослужбовців може бути продовжений. Усього цього року на реабілітацію в литовських медустановах планують прийняти 50 бійців.