30-а річниця Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2016 Переглядів: 114

“ВІДЛУННЯ ЗОРІ ПОЛИН”: сум – пам’ять – відродження душі…

Презентація нової книги поезій і прози Ольги ПИЛИПЧУК, яку вона присвятила Пам’яті Чорнобиля, відбулася одночасно в семи містах України. Проте найбільше пощастило читацькій аудиторії, яка зібралася напередодні 30-х роковин аварії на ЧАЕС у великому залі Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – адже саме сюди зі своїм творінням і щирим відкритим серцем завітала сама пані автор.

prezent5Не зважаючи на свій поважний вік і самопочуття, Ольга Андріївна Пилипчук практично всю зустріч провела стоячи перед своїми гостями. Адже до неї прийшли саме ті люди, для яких вона невтомно творить багато років, яким посилає свої думки й почуття через свої книжки, а їх побачило світ уже 37. Це ті, хто ніколи не забуде страшних подій 1986-го, безпосереднім учасником яких довелося стати, і ті, кому варто про це дізнатися, аби ніколи не повторилося нічого подібного у майбутньому.

prezent6Тож на сивочолу письменницю з цікавістю дивилися допитливі очі старшокласників Бородянської ЗОШ №1, особливо, учасників літературного гуртка. До них приєднався гурт юних талановитих місцевих ліцеїстів. Прибули на творчу зустріч представники районної бібліотечної мережі. Та головними гостями на цьому заході, який фактично передував сумній 30-й річниці Чорнобильської трагедії, стали герої-ліквідатори з 731-го спеціального батальйону, які серед перших у пам’ятному 1986-му стали на заваді оскаженілому “мирному атому”.

Працівники Бородянського центру СПР, який протягом 20 років самовіддано займався соціально-психологічною реабілітацією населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, на особисте прохання автора зорганізували цю зустріч і зробили все, аби вона була теплою та зворушливою. Для цього попередньо спільно із районним центром позашкільної роботи було облаштовано тематичну виставку під промовистою назвою “ВІДЛУННЯ ЗОРІ ПОЛИН”. А спільно з організаторами школи-учасниці було продумано невеличку літературно-меморіальну композицію в пам’ять про загиблих героїв Чорнобиля. Усім разом вдалося створити таку атмосферу заходу, що він запам’ятається його гостям та учасникам надовго.

prezent2

А Ользі Пилипчук на спомин і довгі творчо плідні роки директор Бородянського центру СПР Людмила Бойко подарувала унікальну ікону “Чорнобильський Спас”.