80-та річниця з дня підняття військово-морського прапору на моніторі «Железняков»

Дата: 07.11.2016 Переглядів: 173

06 листопада 2016 року на території Парку Моряків, що на Рибальському півострові міста Києва, відбувся урочистий мітинг, присвяченний 80-й річниці з дня підняття військово-морського прапора на моніторі «Железняков» (день народження корабля) та 73-й річниці визволення міста-героя Києва від нацистських загарбників.

u-monitoraВетерани флоту поклали квіти до Памятника морякам Дніпровської воєнної флотилії.

Головні події розгорнулися біля монітору «Железняков», який було побудовано у Києві на заводі «Ленінська кузня» 80 років тому і саме в цей день піднято військово-морський прапор.

Бойова історія монітору вражає. 22 червня 1941 року монітор вже вступив в артилерійську дуель, а 25 червня висадив морський десант на плацдарм довжиною більше 70 кілометрів на ворожому березі, що майже на місяць затримало наступ ворожих військ на Одесу і дозволило підготувати місто до міцної оборони.

Монітор «Железняков» відзначився і на Дніпрі, і на Дунаї, при захисті Миколаєва, Одеси, Криму, на Азовській воєнної флотилії, і знову на Дунайській воєнній флотилії, у складі якої брав участь у визволенні Болгарії, Румунії та Югославії.

zheleznyakovВсього у роки війни монітор пройшов більше  20-ти тисяч миль, відбив 127 повітряних атак, знищив 13 ворожих артилерійських батарей, 4 батальйони піхоти, 2 склади боєприпасів.

У 1967 році монітор «Железняков» поставлений на вічну стоянку у Києві. Сьогодні монітор – у Парку моряків, що на Рибальському півострові, який є улюбленим місцем відпочинку мешканців Києва.

Ініціаторами проведення ювілейних заходів став Благодійний фонд “Пам’ятка історії кораблебудування монітор “Железняков”,  яким керує дочка командира корабля Вікета Олександрівна Маринушкіна та громадська організація «Київське військово-історичне товариство». Ініціатива була підтримана Подільською районною адміністрацією та Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадським організаціями ветеранів України, ветеранів-підводників, випускників Київського вищого військово-морського політичного училища, Всеукраїнським благодійним фондом пошуку «Пам’ять», МГО «Київський клуб «Червона Зірка», ВІГ Морська піхота Пінської (Дніпровської) військової флотилії та військовими ветеранами м. Києва.

u-pamyatnykaПісля покладання квітів до монітору «Желєзняков» відбулися мітинг та вручення пам’ятних медалей ветеранським активістам, які прикладають багато зусиль до збереження легендарного монітору, пропагують його героїчну історію.

У заходах взяли участь та виступили на мітингу голова Подільської райдержадміністрації міста Києва В. М. Мондрієвський та начальник відділу меморіальної роботи та з міжнародних питань Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції В. М. Мороз.