А. Дерев’янко надав високу оцінку досвіду Центрів соціально-психологічної допомоги

Дата: 22.09.2015 Переглядів: 288

18 вересня в Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації пройшов семінар на тему «Робота з учасниками АТО та їх сім’ями. Реальність та перспективи» за участю Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Артура Дерев’янка та його колег, представників п’яти центрів соціально-психологічної реабілітації, а також – голови Іванківської РДА Анатолія Свириденка, «атовців» і «афганців».

Новое изображение-2Учасники ділилися своїм досвідом, говорили про покращення роботи, про те, як зробити все від них залежне, аби вчорашні бійці, повернувшись з гарячих точок, змогли якнайшвидше адаптуватися в умовах мирного життя, щоб у їх родинах запанували взаєморозуміння, повага і спокій. Анатолій Свириденко у своєму вітальному слові сказав, що «центри є тим місточком, який повертає учасників АТО у мирне життя. Маючи вагомі напрацювання, ви зможете створити карту спільних дій, які допоможуть зробити це повернення якнайшвидшим і з найменшими втратами».

Новое изображение-4

У своєму виступі директор Іванківського ЦСПР Галина Бабич висвітила найефективніші напрацювання установи з мобілізованими та демобілізованими учасниками АТО та їх сім’ями, зокрема, мова йшла про соціально-психологічний супровід бійців та членів сімей протягом всього періоду перебування в АТО та реадаптації до мирного життя.

Програму психологічної реабілітації учасників АТО, розроблену спеціалістами Коростенського центру, представив його директор Сергій Вигівський. Дана розробка та програми інших центрів мають лягти в основу державної програми, яка має бути передбачена та у разі потреби вироблена Держслужбою України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Бородянський центр поділився досвідом проведення груп самодопомоги для учасників АТО та членів їх сімей як ефективного інструменту відновлення внутрішніх резервів для подолання кризових станів, – про це йшлося у виступі Людмила Бойко, директора центру.

Новое изображение-1Досвід роботи психологів у військових частинах та місцевих громадах був представлений заступником директора Славутицького соціально-психологічного центру Юрієм Акименком.

Про засоби формування запиту на послуги центру в цільовій аудиторії йшлося у виступі Ангеліни Лахтадир, директора Києво-Святошинського ЦСПР.

Підводячи підсумки семінару, голова Держслужби Артур Дерев’янко наголосив, що досвід Центрів у комплексному наданні допомоги учасникам АТО є неоціненним і не має аналогів в Україні. Держслужба планує використати напрацювання і потенціал Центрів для створення державної програми допомоги учасникам АТО та буде надавати всебічну підтримку установам для забезпечення їх життєдіяльності та подальшої плідної роботи.