Безоплатна правова допомога на Сумщині. Обговорення доступності.

Дата: 27.07.2017 Переглядів: 162

26 липня 2017 року в м.Суми у приміщенні Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) відбувся круглий стіл на тему: «Доступ до безоплатної правової допомоги. Державні та недержавні суб’єкти надання. Проблеми. Результати. Досягнення. Синергія». Захід проходив у рамках Програми спільних дій Регіонального центру з надання БВПД  у Сумській області та громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Сумах.

Обговорювали доступність безоплатної правової допомоги на Сумщині та взаємодію державних та недержавних суб’єктів, налагодження ефективної комунікації громадян (заявників), державних установ та громадських організацій. Було представлено результати  піврічної діяльності та співпраці Регіонального центру та громадської приймальні Української Гельсінської спілки.

Відмічене, що станом на червень 2017 року, до Регіонального центру БВПД надійшло 3446 звернень з різноманітних питань, у тому числі, від військових та учасників АТО з проханням у наданні допомоги та роз’ясненні питань, що стосуються захисту прав людини та питань правового характеру. На даний час зафіксовано вже більше 4000 звернень.

Представник Сумського міського центру з надання БВПД розповів про роботу із зверненнями ветеранів війни та інших категорій осіб, на яких поширюється Закон України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (понад 90 звернень).

Також Регіональним центром у квітні поточного року проведено міжрегіональну конференцію з учасниками АТО. Захід відвідали  представники державних установ, представник Північного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, начальник відділу організації надання БВПД та роботи з адвокатами Сумського місцевого центру з надання БВПД, радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо-переміщених осіб в Сумській області,  представники громадських організацій, які надають правову допомогу та інші зацікавлені особи.

Певні зауваження та пропозиції під час обговорення висловили учасники круглого столу, а наприкінці було укладено резолюцію щодо алгоритму дій та реагування у разі звернень громадян, чиї права порушуються.

 

З 7 липня у Сумах запрацював у штатному режимі ще один контакт-центр, який є відділом Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та у тестовому режимі функціонує з квітня поточного року. Звернутися до контактного центру системи БВПД можна за телефоном 0-800-213-103 з 07:00 до 21:00 щоденно, без вихідних.

Про це повідомляє представник Служби у Сумській області  Любов Шепель