Бібліотеки Хмельницького провели уроки мужності для учнів шкіл

Дата: 13.10.2017 Переглядів: 59

У Хмельницькій централізованій бібілотечній системі  провели низку військово-патріотичних заходів до Дня захисника України. Про це повідомляє представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Микола Климюк, який взяв участь у заходах. 

«Славимо захисників Вітчизни», під такою назвою 11 жовтня  працівники бібліотеки-філії            № 4 провели годину мужності для учнів середньої школи № 8.

Вікторини, загадки, прислів’я не залишили байдужими нікого, а коли під час гри «Булава» діти передавали одне одному булаву і при цьому називали найкращі риси характеру вояків то було дуже весело і гамірно. У цьому класі є п’ятеро учнів, батьки яких є учасниками бойових дій на Сході країни. Бібліотекарі назвали їх поіменно, всі встали і привітали їх оплесками, адже це – справжні герої, на яких потрібно рівнятися. Дуже несподівано і приємно було, коли наприкінці заходу Артем Бойцерук презентував пісню «Ми діти твої, Україно».

У бібліотеці-філії № 9 та 15 спільно із підлітковим клубом «Романтик» запросили військовослужбовців військової частини відвідати патріотичну годину «Батьківщину-мати вмій захищати». На святі були присутні учні навчально-виховного комплексу № 2. До бібліотеки військовослужбовці завітали із військовою зброєю, яку наочно продемонстрували. Воїни розповіли учням про особливості військової служби та про участь в АТО.

12 жовтня учні Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького відвідали Хмельницьку міську бібіліотеку, де її працівники підготували тематичний захід “Сини української землі”.

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто на ній живе, користується всіма її благами і дарами. З лютого 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. На Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої.  Там вирішується доля і майбутнє України. На полі битви – захисники, воїни, сміливі та хоробрі, мужні та відважні. Не шкодуючи власного життя, виконують свій святий обов’язок – захищають  неньку Україну.

Представник Служби Микола Климюк  розповів дітлахам, що за свято буде відзначатись в Україні, хто такі справжні павтріоти і чому саме присутні в залі є майбутнім нашої держави.

Із зацікавленістю присутні слухали справжнього героя-воїна АТО Віктора Зозулю. Віктор – військовий фельдшер. Декілька разів перебував в зоні антитерористичної операції, брав безпосередню участь у боях. Чимало наших вояків вдячні йому своїм життям. «Саме на фронті з’явилося розуміння того, що досвід та навички лікувати та рятувати людей ні в якому разі не можна змішувати з емоціями, якщо навіть і серед важко поранених твій друг чи побратим. Емоція вже «доганяє» потім, коли виконав свою роботу», – наголошує Віктор Зозуля. Емоційні розповіді гостей заходу супроводжувалися зворушливим відеорядом про мужніх та відважних захисників, сміливих лікарів та доброзичливих волонтерів.

Директор гімназії Святослав Ратушняк зазначив, що педагоги та учні гімназії з перших днів війни допомагали нашим воїнам. Своїми листами підтримували їх бойовий дух, допомагали волонтерам у збиранні продуктів харчування та теплих речей. Такі не великі, але вкрай відповідальні та потрібні вчинки якраз і характеризують справжнього патріота та захисника України. «На сьогоднішній день усі, хто вважає себе українцем, повинні розуміти, як важко нашим воїнам знаходитися далеко від своїх родин і друзів, як важко кожного дня переживати смертельні ризики та втрати побратимів. Ми повинні показувати нашим захисникам нашу підтримку, повагу та віру» – зазначив Святослав Ратушняк.