Бородянський ЦСПР: Школа самодопомоги – допомога атовцям

Дата: 05.10.2018 Переглядів: 152

У Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, стартувала чергова “осіння” Всеукраїнська школа самодопомоги.

Охочих долучитися до 7-ї Всеукраїнської школи самодопомоги (ВШСД), спрямованої на психосоціальну підтримку захисників України, виявилося так багато, що навіть організаторам – Ресурсному центру “ГУРТ” – все ж довелося набрати два потоки учасників. Перший вже розпочав роботу.

Наприкінці вересня відбулася перша сесія в однієї з груп, сформованої переважно з психологів-волонтерів громадських організацій, які працюють з атовцями.

Як вважає організатор і координатор першої в Україні ВШСД Олександр Старовойтенко, який багато років допомагає долати кризові ситуації отримувачам послуг Бородянського ЦСПР, фахівцю-психологу важливо постійно вчитись, засвоювати нові методики самодопомоги, стати нарівні з тим, кому маєш допомогти. Адже, одним з головних принципів самодопомоги є абсолютна рівність усіх учасників групи як універсального інструменту пошуку розв’язання проблеми через досвід побратимів.

Маючи в активі досвід попередніх шести ВШСД, організатори, тренери та експерти з-поміж випускників попередніх шкіл, зокрема учасники АТО, так побудували навчально-тренувальний процес, що зрештою представники громадських об’єднань з різних куточків України змогли багато чого нового дізнатися і про самих себе та роз’їхатись не просто друзями.

За власної ініціативи вони вже створили групу у соцмережах, аби он-лайн ділитися практичним досвідом своїх успіхів і невдач на місцях. Протягом місяця вони мають створити групи самодопомоги серед цільових груп, про які заявили на першій сесії ВШСД, і перші кроки яких розробили під час “мозкових штурмів”.

Важливо, що небайдужі люди, фахівці, громадські активісти отримали доступ до методики самодопомоги, перевіреної й визнаної у спільнотах Америки та Європи. До речі, потребуючи незначних матеріальних ресурсів методика здатна перетворювати у реальні результати й зміни енергію думок і почуттів небайдужих людей.